Zalman Z11 Plus, GTX 970 Sistem Toplama

Ege Sarıkaş

Hectopat
Daha fazla  
  • Zalman Z11 Plus midt atx kasa
  • Thermaltake smartpower 80plus bronze 650w
  • Zotac gtx970 dx12 gddr5 4gb 256bit nvidia geforce
  • Msı z97 pc mate intel ddr 3000mhz (o.c) hdmı+dvi anakart
  • Gskill 8gb 1866mhz ram
  • Intel core i5 4690 3.5ghz 6mb işlemci
  • Seagate 1tb barracuda sata 3.0 64 mb harddisk
Sistem hakkında düşüncelerinizi nedenleriyle açıklarsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Öncelikle hoş geldiniz.

1- Her şeyden önce bize bütçenizi belirtirseniz sevinirim. Ayrıca bu bütçeye monitör dahil mi, değil mi onu da belirtirseniz memnun olurum.

2- Kasa seçimi yanlış. Z11 Plus, VGA boşluğu ile size pek yardımcı olamaz. Aynı fiyatta olan Corsair Graphite 230T alabilirsiniz. 450mm VGA boşluğu mevcut. Ayrıca VS650 güç kaynağıyla geliyor ve 12V kanalından 600W veriyor.
CORSAIR GRAPHITE SERİSİ™ 230T 80PLUS 650W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

3- Ekran kartı seçimi yanlış. Zotac GTX900 serisinden ürün alacaksan, Extreme Edition dışında alma. MSI GTX970 Gaming 4G bekle derim.

Gerisi gayet iyi. Hayırlı olsun ;)

Bütçem 3000TL. Monitör dahil değil. Yani önerin için çok teşekkür ederim ama ekran kartı çok sıkıntı yaratır mı ? çünkü en fazla 3 hafta bekleyebilirim. Veya başka bi ekran kartı önerin var mı bu fiyata? Bu arada çok sağol :)

Anakartın iyi ama işlemciyi biraz daha kasarsan 4790k ya geçersin i7 4.0 ghz.

1- Ürünlerin hepsini Vatan Bilgisayar'dan almak zorunda mıyız peki? Çünkü Vatan'da olmayan ürünlerin çoğu stoğu başka güvenilir sitelerde mevcut. (Bkz: Inventus, Sanalmarketim, Nova Bilgisayar)

2- Monitör harici 3000TL bütçeye i5-4690K rahatlıkla sığar. Önerdiğim kasayı aldığında elinde fazladan 70TL civarı kalacak. Bu 70TL ile işlemciyi 4690K için uğraşabilirsin.

@Ege Sarıkaş, ürünler derken ekran kartından bahsediyorum :)

Vatana gitmeden önce gold ve bimeks gibi yerlerede gittim ama bazı parçalar daha düşük olduğu halde daha pahalıydı.Kendim kasayı toplamakta zorluk çekeceğim için vatandan toplatmak istiyorum.

Ekran kartını kastetiğini sonradan gördüm :) Yani bilmiyorum dediğim gibi büyük bi fark teşkil edermi ? açıkçası internetten uğraşmak istemiyorum.

O zaman ekran kartını bekleyene kadar sistemi almayın derim. Zira ne olup ne biteceği belli olmaz. Şubeyi de arayıp bilgi alabilirsiniz ;)

Gelecek ürünler büyük ihtimal Ön Sipariş için stoklarda olacaktır. Ön Sipariş fırsatını yakalarsan kaçırma, al. En geç 3-4 gün içerisinde senin eline geçebilir kart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı