Zalman Z11 Plus Kasa

Soğutucu olarak EVO 212 daha başarılıymış. Kasaya gelince zevk meselesi beğendiysen alabilirsin, sonuçta senle mezara gelmiycek ama kaliteli olmadığına dair yorumlar okudum.

1841f45e_Zalman-Z11-oraz-Z11-Plus_2.jpeg

Fena durmuyor. Ben kasalarda dıştan çok direk içine bakıyorum. :D Tabi bu bir zevk meselesi.

Madem içine bakıyorsun o zaman sana bu kasayı önerebilirim. Hem içi geniş (45 cm'e kadar ekran kartı sığabiliyor) hem de sade bir kasa. Tavsiye ederim.

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

Kasayı toplamadan önce Zalman'ı düşünüyordum. Ancak güç kaynağını da almam gerektiği için dahili güç kaynağı olan modellere yöneldim ve Corsair 400R modelini seçtim. Çünkü kasaları tek tek yerinde inceledim. Her modelden birer tane açık vardı.

Soğutucu da gayet güzel seçim olmuş. Ben de aynı markadan kullanıyorum. İşlemci aşırı yük altında bile Mersin gibi bir yerde 57 dereceyi geçmedi. Üstelik 1 gram dahi bile ses gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kasanın soğutması tabiki de iyidir. Ben kasa hakkında bilgiye sahip değilim ama okuduğum yorumlar malzeme kalitesi yönündeydi ama senin yerinde olsam alırım hüç düşünmem. beğendiysen sorun yok. Kasayı yerinde gör incele öyle karar ver. Soğutma konusunda bu tip kasalar aşağı yukarı aynıdır. Hava giriş yerleri belli, hacim belli falan filan. Ayrıca sesi gramla ölçen arkadaşım, sana puanın 9 kanka :)

İşlemci stok fan ile boşta 43 derecede. İyi mi, illa başka bi fan almam gerekir mi ? Bu arada uzalan, kasa soğutmada iyi olduğunu düşünüyorum. Sence de öyle değil mi ? Zalman Z11 Plus Computer Case Unboxing & First Look Linus Tech Tips - YouTube Burada güzel bir şekilde incelenmiş ve yanlardaki fanlara bak.

Kasa gayet kaliteli ve görünüm açısından iyi bir kasa. Soğutma açısından ise mutlaka iyidir sonuçta fan slotları epeyce var. Ayrıca işlemci stok fanı ile boşta 43 derece fena değil ama soğutucu almanı tavsiye ederim. Ben Hyper 212X aldım sistem boşta iken 40 dereceyi geçmiyor. Hatırı sayılır bir soğutma yapıyor elbette.

Hiç de iyi bir kasa olduğunu düşünmüyorum. Hem yakından görmediniz sanırım bu kasayı, en ufak boy kasalardan ve yakından bakınca gözünüze ufak gelecek şık gözükmeyecek.

O fiyata bu kasa daha iyi.

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

Kasa gayet kaliteli ve görünüm açısından iyi bir kasa. Soğutma açısından ise mutlaka iyidir sonuçta fan slotları epeyce var. Ayrıca işlemci stok fanı ile boşta 43 derece fena değil ama soğutucu almanı tavsiye ederim. Ben Hyper 212X aldım sistem boşta iken 40 dereceyi geçmiyor. Hatırı sayılır bir soğutma yapıyor elbette.

Dostum kasaya kaliteli demek için kullanmış olmak lazım, kullandıysan eyvallah ama yorumları inceleyince geneli cacık diyor... Her zaman gidip mağaza da incelemek en iyisi oluyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı