Zalman Z3 Plus modifikasyon

Umutciiftci

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese, sorularım biraz fazla kusura bakmayın ama acemiyim bu işte yardımlarınızı bekliyorum.

1_Z3 plus'ın pleksi camı yan kapağa monte için gereken vida benzeri aparatı nerede bulabilirim?
2_Kasanın yan kapağı kesmeyi başardığımı varsayıyorum orada kalan çapakları nasıl törpü yapabilirim?
3_PSU cover fikrim var PSU cover'in üzerine sistemimde bulunan bazı donanımların markasını pleksi'ye baskı yaptırıp arkasına LED takma fikrim var.
3a.PSU coverda malzeme olarak sizce ne kullanmalıyım?
3b.PSU cover'in kasa kapağı bakan kısmına pleksi takmak ne kadar sağlıklı olur?
3c.PSU'nun hava sirkülasyonu nasıl etkilenir ? (PSU kasada kasa önü sağa baktığında sol altta oluyor alt kısmında kendi fanı var ve arka kısmı açık)
3d.Pleksinin üzerine baskı yapılabilir mi?
3e.Malzeme olarak aklımda sac var (ne kadar sağlıklı olacağını bilemiyorum) sac kullandığımı varsayarsak petek dokulu saç nereden bulabilirim(hava sirkülasyonu birnevi olumlu etkilenebilir diye düşünüyorum.)
4_İleride Corsair H100(ve ya eş değeri 240 mm radyatörlü) sıvı soğutma takma fikrim var.
4a.Sanırım ki radyatöre 4 adet fan takılabiliyor anakartım (MSI Z170A gaming M5) ile sorun çıkartır mı?(radyatör ve iki adet fan kasanın alt kısmında kalacak)
4b.Bazı yerlerde gördüğüm kadarı ile sıvı soğutmaların radyatör ile işlemciye temas eden kısım arasında sıvını geçtiği boruda patlamalar meydana gelebiliyormuş içindekı sıvı elektrik iletmeyen bır sıvı lakin bu olay başıma gelir mi?(Türkiye'den almayı düşünüyorum)
Şimdilik bunlar Versiyon 1 olacak ileride bunları tamamlayınca projeyi çok abartmamak kaydı ile geliştirebilirim.
Sistemim aşağıdaki gibidir kasanın genel bilgilerini de vereceğim tavsiyelere açığım her zaman,yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler iyi sosyaller.
Anakart:MSI Z170A gaming M5
Ekran Kartı:MSI GTX 970
Kasa:Zalman Z3 PLUS Siyah(600 W zalman ZM600-LE ile birlikte satın alındı)
İşlemci ve bellekler henüz kararlaştırılmadı ileride bütçem el verirse işlemci ile birlikte işiemci Soğutucu alacağım lakin işlemci kararlaştırmadığım için modeli belli değil.
Anakart ve ekran kartımı yakın bir arkadaşımdan aldım yakın zamanda elime geçecekler.
Kasanın temel özellikleri.
Ust ve önde 2'şer adet 120mm fan yuvası mevcut. (Önde 1 adet fan yuvası boş olarak geliyor ben orada Cooler Master JetFlo 120 kullanıyorum.)
Arkada ise 1 adet 120mm fan yuvası mevcut. 360 MB'ye kadar ekran kartı destekği var.
Ölçüler ise:
192(E)x465(Y)x430(D)mm

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeniz zamanında ciddi anlamda modifikasyon işleri yapmış biri olarak. Eğer modifikasyon yapacaksanız öncelikle kasanız ciddi anlamda sağlam olmalı. Z3 parasına göre fena değildir ama AMATÖR modifikasyoncular için uygun değil.
İlerde su soğutmaya geçeceğim diyorsanız, şimdiden kasanızıda ona göre planlamalısınız. Z3 ün üstünde bir kasa ile yolculuğa başlamalsınız. Nacizane tavsiyemdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı