Zalman Z3 Plus sistem kasadan ses gelme sorunu

Spectrem

Hectopat
Daha fazla  
Zalman Z3 Plus kasa, R9 380 ekran kartı ve FX 8350 işlemci kullanmaktayım.

Her şey 1 ay önce üst fanlardan bir tanesinin çalışmamasıyla başladı. Aslında çalışıyordu ama oyun oynamaya başladığımda tekleme yapıyordu, bazen kafasına göre durup birkaç dakika sonra dönmeye devam ediyordu derken son haftalarda bu durmalara garip bir ses de eşlik etmeye başladı. Üst fandan ses gelmeye başladığından beri şimdi güç kaynağından(büyük ihtimal fanından) da çok ciddi sesler gelmeye başlıyor, öyle ki sesler traktörden bile daha beter hal aldı. Seslerin son zamanlarda kesilmesiyle sorunlar halloldu sandım ama bir de bu seslere işlemciyle ekran kartı ortak olmaya başladı. Biraz önce bilgisayarı kullanmayı denediğimde ekran kartım sanki oyundaymışım gibi fanlarıyla tam yükte çalıştı. İnternet sayfası açmayı denediğimde takılarak ve yer yer donarak imleci oynatabildim. Kasadan gelen sesler giderek şiddetlenince mecburen kapatmak zorunda kaldım.

Hangi parçada sorun var kestiremiyorum zira kasayı açtığımda neredeyse her yerden farklı bir ses geliyor. Yarın müsait olduğumda daha fazla bekletmeden servise göndermek gibi bir hedefim var. Bunun dışında kendim kullanıcı olarak neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı