Zalman Z3 Plus veya Zalman R1

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim kasalardan hangisini önerirsiniz? Gtx 970 tabanlı bir sistem, izlediğim bir videoda hyper 212 işlemci fanının Zalman R1'e sığmadığını gördüm. Zalman Z3 Plus'a sığarsa bunu tercih ederim. Olmazsa soğutucuyu değiştireceğiz. Şimdiden teşekkürler.

Elinizde hangi parçalar var? Yeni sistem mi toplayacaksınız? Toplayacaksanız bütçeniz nedir? Zalman Z3 incelemeleri mevcut bakabilirsiniz bende Z3 tavsiye ederim.

Hocam kendimce böyle bir sistem topladım ;
Anakart: Msi h97 pc mate
İşlemci: i5 4590
Ekran K: Msi gtx 970
Ram: Corsair vengeance pro 2x4
Kasa: Zalman R1 600LE
Hdd: Wd 3.5" 1tb caviar blue 1tb 7200rpm
Monitör: AOC i2276vwm 21.5"
İşlemci fan: Cooler master hyper 212 evo
4080 tl tutuyor ancak bir videoda fanın kasaya sığmadığını gördüm bu yüzden ya kasayı ya fanı değiştirmem gerek. Sistem hakkında önerilerinizi de alabilirim fiyatı aşmayacak şekilde..

Hocam aldığınız işlemci stok fanla bile iş görür. Isınan yada çarpan kilidi açık bir işlemci değil. Neden Hyper 212 Evo gibi bir soğutucu alıyorsunuz anlamadım. Onun yerine daha profesyonel bir kasa alın yada anakartı yükseltin.

Riske atmayayım stok fanla diye bunu seçtim technopatın sistem toplama videolarında görmüştüm. Biraz daha ucuzunu alsam olmaz mı ?

Riske atmayayım stok fanla diye bunu seçtim technopatın sistem toplama videolarında görmüştüm. Biraz daha ucuzunu alsam olmaz mı ?
:) Riske atma gibi bir durum söz konusu değil hocam ben stok fan ile beraber kullanıyorum 5 aydır hiçbir sorun olmadı. 4080 lira gibi bir bütçeye böyle bir sistem toplanabilir. Eğer içinize sinmezse anakartı H97M G43 yapabilirsiniz. Oradan artan para ile stok soğutucu alırsınız. Site: sinerji.gen.tr

Dosya Ekleri

• 4072.png
    4072.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 933
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı