Zalman Z3 Plus vs Z11 Plus vs CM Silencio 650 Pure vs Corsair 230T?

Hangi kasayı almalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    7

numbuhzero

Hectopat
Daha fazla  
i7 6700, MSI GTX 1070 Gaming X, MSI H170 Gaming M3 ve Zalman ZM600-GLX içeren bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Başta kasa olarak aklımda Zalman Z3 Plus kesindi ama sonra bütçem biraz daha arttı ve ben de bunu kasaya yatırmaya karar verdim. Aşağıdaki 4 kasa arasında kararsızım:

Zalman Z3 Plus
Zalman Z11 Plus
Cooler Master Silencio 650 Pure
Corsair Graphite 230T

1-) Kasa kesinlikle Vatan'dan alınacaktır ve 300 TL civarından yukarı çıkamam. O yüzden bu 4'ü kesin gibi.
2-) Estetiğin benim için önemi ciddi anlamda sıfır. İlk önceliğim kasanın olabildiğince serin çalışması ve içinde olabildiğince az toz, kir, ot, püsür vs. biriktirmesi. Sessiz çalışması bu ikisinden sonra geliyor.

Özellikle bu kasalardan birini kullananlardan olmak üzere yardımlarınızı bekliyorum. Tercih nedenlerle ve tecrübelerle ayrıntılı açıklanırsa çok sevinirim, sağ olun şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme Z3 Plus alma. Kablolama yetersiz o kasada. Kablolama yaptığımda arka kapağı zar zor kapatıyodum. Kapakları çok çabuk yamuluyor. Silencio 650 Pure al. Şahsen çok beğendiğim bir kasadır.

Ben de Silencio'dan yanaydım ama bu Z11'in özellikle yanlardaki egzos görevi gören 80mm fanları beni baya etkiledi. Bir de Newegg incelemesinde izlediğim kadarıyla görünüş olarak Full Tower'mış gibi görünüyor ama mesela ekran kartı için yaklaşık 29,8 cm ayrılmış. Bu alacağım ekran kartından sadece 1 cm uzun.

Silencio da çok kapalı geliyor. Tamam çok sessiz eyvallah da kapakları full açık kullansam bile ısınacakmış gibime geliyor.

Silencio'yu kendim kullanıyorum. Gerçekten sessiz bir kasa ve fan kontrolü olayı güzel. Ön fanların ve alt fanların filtreleri var, yani toz olayı aza indirilmiş. Fakat kasa biraz kapalı. Şahsen yaz geldi geleli yan kapak açık oynuyorum. Normalde de ön kapak ve filtre sökük olarak oynuyorum yoksa işlemci yük halinde 70°'nin üstüne çıkabiliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı