ZALMAN ZM400-LE ile GTX 950 uyumlu mu?

berkxaslan

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar soru başlıktaki gibidir. Bende Zalman ZM400 var kendisi 400W güç kaynağıdır. GeForce sitesinde 350 W yeter diyor ama gerçek 350W mı yoksa güç kaynağının 350 W olması mı anlayamadım. Yardım ederseniz sevinirim. İşlemcim de FX-6300.

Evet arkadaşlar soru başlıktaki gibidir. Bende Zalman ZM400 var kendisi 400W güç kaynağıdır. GeForce sitesinde 350 W yeter diyor ama gerçek 350W mı yoksa güç kaynağının 350 W olması mı anlayamadım. Yardım ederseniz sevinirim. İşlemcim de FX-6300.
Demek istenen 350W lık bir güç kaynağnın kart için yeterli olması yani senin psu rahat kaldırır.Sistemine yeteri kadar güç sağlanr ancak sertifikalı olmayan bir psu ileride güç kaybeder ve değeri düşer tavsiyem yeni bir psu alman.İşlemcin ve kasanda uyumlu güle güle kullan hayırlı olsun.

Güç kaynağının 350w olması yeter diyor seninki 400w ama zamanla güç kaybeder yeni bir psu alman şart işlemciden yana da bir sıkıntı yok güle güle kullan

350W sonucu ortalama bir sistem ile GTX 950 kartının toplamda tüketeceği enerjiye göre bulunmuş bir sonuç. GTX 950'in tükettiği enerji 90w.
Sizin sisteminiz Fx 6300'ten mütevellit düşünülen ortalama bir sistemden 30-40w daha fazla enerji tüketiyor. Bununla birlikte güç kaynağınız 12v kanalından 300w veriyor.
Ekran kartı tam kullanımda PSU yetersizliğinden sistemde darboğaz olacağından dolayı yeni ve yeterli bir güç kaynağı almanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı