Zaman mı para mı daha önemlidir?

Merhaba. Okulda bir münazara düzenledik ve ben bu konu hakkında belirli şeyler yazdım kendim. Aklıma gelenlerden, bir de sizin görüşlerinizi alayım dedim, merak ediyorum. Teşekkürler.
İkisi de dengeli olmalı. Mesela eline 10 milyon dolar geçti ama 1 hafta sonra öleceksin. Bu durumda paranın bir anlamı yok. Aynı şekilde 120 yıl yaşayacaksın ama fakir bir şekilde. Bunun da anlamı yok.

Zaman daha değerlidir. Zaman kazanmak için bile para harcamamız gerekir. Tabii bu durum elinizde hangisinin olduğuna göre değişir.

Örneğin PC toplamak istiyorsan ve paran var ve zamanın yoksa parayı verir toplatırsın.

Paran az ve zamanın bolsa parçaları alır kendin montajını yaparsın.

Ben şahsen çoğunlukla zaman harcamamak için para harcarım. Örneğin bu PC'yi toplamak için 1 saat harcayacaksam, bu 1 saatte harcayacağımdan fazla para kazanabilirim.

Para varken zaman yoksa paranın bir önemi kalmaz, zaman varken para yoksa yine bir önemi kalmaz. İkisi de birbirini tamamlayan şeyler aslında.

Mesela şuan biz gençlerin zamanı var ama parası yok o yüzden para istiyoruz. Yaş ilerleyince paran artabiliyor ama bu sefer de zamanın azalıyor, yani sana lazım olan şey zaman oluyor.

@spriggan hocamın da dediği gibi ikisi birbirinin işini kolaylaştıran şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı