Zamanlanmış görevler nedir?

HasanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aşağıdaki fotoğrafta mavi yuvarlak içerisindeki zamanlanmış görevler ne işe yarıyor, kapatılmalı mı? AMD forumlarında bununla alakalı kesin bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

resim_2021-04-29_171114.png

Zamanlanmış görevler, Windows içinde bir görevi bir zaman içinde gerçekleştirmek için ayarlanır. Bu herhangi bir görev olabilir, siz bile ayarlayabilirsiniz.

Başlat > Görev Zamanlayıcı yolunu izlerseniz bir menüyle karşılaşırsınız, buranın üstünde ayarlı tüm zamanlayıcıları görebilirsiniz.

AMD, bunu servisini başlatmak için ayarlamış. Yani bir zaman içinde servis otomatik başlatılacak, bunu kapatırsanız servis otomatik başlamayacaktır.

Orada bulanan startDVR seçeneği beni düşündürüyor biraz, hatırlarsanız windows 10'da performans için regedit üzerinden gameDVR ayarını kapatıyorduk, acaba bu da onunla ilişkili performansa etki eden bir servis olabilirmi?

Orada bulanan startDVR seçeneği beni düşündürüyor biraz, hatırlarsanız windows 10'da performans için regedit üzerinden gameDVR ayarını kapatıyorduk, acaba bu da onunla ilişkili performansa etki eden bir servis olabilirmi?
Muhtemelen hayır ama araştırmakta fayda var.

Bence gerekli bir servis.

Yeni konular

Geri
Yukarı