Zararsız şampuan önerisi veya başka bir fikir

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba forum, bayağıdır şampuanı'nı kullanıyordum bir ara kardeşim geldi "bir haber okudum içinde dmdmh hidantoin bulunan şampuanları kullanmayın, çok zararlı" dedi.

İnternetten araştırdım nedir bu madde diye, saç dökülmesinden kansere kadar pek çok zararını buldum.
Şampuanın içindekilere baktım ve bu madde bulunuyordu.
Bana zararsız şampuan önerebilir misiniz?
Dalin veya hacı şakir sabun mu kullansam ne yapsam bilemedim ki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ! bu durum canınızı sıkmış sanırsam fakat günlük hayatımızda kullandığımız bir çok şey zararlıdır.Örnek verilmesi gerekilir ise bu ilk başta deodorant göğüs kanserine kadar yolu vardır.Sorunuza döner isek benim size önerdiğim Dove Şampuan'dır.

Sağlıklı ve iyi günler geçirmeniz dileğiyle...
-Vacnite

Üzgünüm Dove'da da SLS var.

Saçım zaten çok yaglı sadece suyla yıkarsam yine aşırı yaglı kalıcak, karbonat hiç denemedim.

Aslında normalde böyle şeylerle pek ilgilenmem ama saç dökülmesi, kanser gibi etkileri görünce şaşırdım, bu kadarını beklemiyordum.
İçinde şunlar bulunmamalı:
SLS, Sles, Paraben, Silikon, Alüminyum, HDHM

Insight markasının ürünlerine bakabilirsiniz. Tüm saç tipleri için ürünleri mevcut, saçınıza uygun ürünü alabilirsiniz. İçerik olarak SLS/Paraben vs. içermiyor. İçeriğinde SLS yerine Sodium Coceth Sulfate mevcut. Hindistan cevizinden elde ediliyor. Genelde zararsız olarak nitelendiriliyor. Linkini aşağıya bırakıyorum. Ürünün köpürmesi için kullanılıyor. Bunun dışında şampuanın raf ömrünü uzatması için içeriğine koruyucu da eklendiğini belirteyim. Bunlar dışında Insight markasının ürünleri %97, %98 doğal içeriğe sahip.
EWG Skin Deep® | What is SODIUM COCETH SULFATE

Yeni konular

Geri
Yukarı