Zcash Zorlaştı mı?

Eray1326

Hectopat
Daha fazla  
IMG_1696.PNG

İyi günler arkadaşlar bir aydır GTX 1080 8 GB ekran kartımla Nanopool üzerinden Zcash kazıyorum. Ortalama Hashrate değerim de ekteki gibidir.

Ayın dolumuna 3 gün kala Zcash kazmam son derece zorlaştı, 0.01 kadar Zec'i ilk günlerde 10 saat gibi bir sürede kazarken, ayın son günlerinde ortalama sol değerimde herhangi bir değişme olmadan 0.01 Zec'i 36 saat gibi bir sürede kazmaya başladım.

Bende sorunu havuzda sanarak dün Suprnova havuzuna geçtim. Bu havuzda aynı şekilde ilk baş hiç sorun yoktu ve 10 saatte 0.01 kadar Zec kazdım.Ama sonraki 10 saatte 0.003 gibi bir Zec kazdığını gördüm.

Neden böyle olduğunu merak ediyorum, Zcash kazmak mı zorlaştı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı dertten ben de muzdaribim. Nanopool'da calculatorın hesapladığı 3 gün önce aylık 60$ iken bugün 34-35$ ciddi bir düşüş olduğunu gösteriyor. Havuzdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı hakkında şüpheliyim. Payments sayfasını atıyorum 24 saatten erken ödeme alırken 24 saati aştığını görebilirsiniz.
İşin ilginç tarafı, gün içinde bazen tahmini gelir 55-60$ çıkıp tekrar 35$'lara iniyor, zcash fiyatında ise böyle bir dalgalanma yok. Neye göre hesaplanıyor, havuzun etkisi var mıdır acaba ? Bilgili biri cevap yazarsa sevinirim.
Not: Ekran kartım GTX 1070 8GB, 460-470 sol/s ile çalışıyor.

Dosya Ekleri

• Taslak.png
    Taslak.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 234
Eki Görüntüle 252589

İyi günler arkadaşlar bir aydır GTX 1080 8 GB ekran kartımla Nanopool üzerinden Zcash kazıyorum. Ortalama Hashrate değerim de ekteki gibidir.

Ayın dolumuna 3 gün kala Zcash kazmam son derece zorlaştı, 0.01 kadar Zec'i ilk günlerde 10 saat gibi bir sürede kazarken, ayın son günlerinde ortalama sol değerimde herhangi bir değişme olmadan 0.01 Zec'i 36 saat gibi bir sürede kazmaya başladım.

Bende sorunu havuzda sanarak dün Suprnova havuzuna geçtim. Bu havuzda aynı şekilde ilk baş hiç sorun yoktu ve 10 saatte 0.01 kadar Zec kazdım.Ama sonraki 10 saatte 0.003 gibi bir Zec kazdığını gördüm.

Neden böyle olduğunu merak ediyorum, Zcash kazmak mı zorlaştı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kendi cevabınızı kendiniz vermişsiniz aslında. Zaman geçince herkes her şeyi kolay elde etmeye başlayınca zorlandı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı