Zenbook 13 UM325SA alınır mı?

Lady Hellbender

Kilopat
Selamlar,

Mevcut işimde ani bir kararla uzaktan çalışma modeline geçtiğimiz ve sık sık seyahatta bulunacağım için kendime notebook veya ultrabook arıyorum. Benim için pil ömrü, taşınabilirliği, ağırlığı önemli ancak çok sık oyun oynamayacağım, haliyle masaüstü bilgisayar var.

Aklıma Macbook Air modeli geliyor ancak gizli ve tasnif dışı olan projelerde çalıştığımdan ötürü dışardan erişimine izin veren özel VPN uygulamasını kullanmam için mecbur Windows sürümü olmak zorunda. Dolayısıyla gözüme çarpan tek model bu kalıyor, ASUS ZenBook 13 OLED UM325SA-KG071T:

Ürünün kısaca özelliklerinden bahsedersek:
Ekran
Ekran çözünürlüğü1920x1080 piksel
Ekran tipiOLED
Parlaklık400 cd/m²
görüntü kalitesiFull-HD
Ekran boyutu (cm)33.8 cm
Ekran boyutu (inç)13.3 inç

RAM
RAM TipiLPDDR4X
Hafıza boyutu16 GB

İşlemci
İşlemciAMD Ryzen™ 7 5800U Mobil-İşlemci
MarkaAMD
ModelRyzen™ 7
Numara5800U
İşlemci Frekansı1.9 GHz
CPU Çekirdek sayısı8
Turbo ile İşlemci saat hızı4.4 GHz
Önbellek16 MB

Depolama
Depolama TipiSSD
Hafıza boyutu512 GB

Sonuç itibariyle bu modeli önerir misiniz? Tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz.

Saygılarımla.

Aynı cihazın imzamdaki versiyonunu kullanıyorum, i5 ve 8GB RAM’i var. Sırf OLED ekranı için bile alınabilecek bir cihaz. Ancak Ryzen 7 yerine Ryzen 5 tercih edebilirsiniz hocam, bu tarz 13-14 inç ince cihazlarda işlemciden tam verim almak pek mümkün değil zaten. Ryzen 5 5500U ve 16GB RAM’li versiyonu daha uyguna gelecektir. 5. nesil Ryzen işlemcilerin U sürümleri batarya süresi konusunda kesinlikle üzmez, Intel’den çok daha iyiler.

Önerileriniz için teşekkür ediyorum. Sanıyorum Huawei modelinden bir tane daha alacağım ancak 16 GB olması şartıyla. Henüz 2 hafta önce Kadın Günü hediyesi için anneme almıştım ve çok fazlasıyla memnun kaldığını iletmişti.

Veyahut benim isteğim yazılım üzerinde çalışmalar yaptığımdan ötürü işlemci ve RAM konusunda üzmemesi. Sanıyorum şunlar da olabilir:
ya da

Önerileriniz için teşekkür ediyorum. Sanıyorum Huawei modelinden bir tane daha alacağım ancak 16 GB olması şartıyla. Henüz 2 hafta önce Kadın Günü hediyesi için anneme almıştım ve çok fazlasıyla memnun kaldığını iletmişti.

Veyahut benim isteğim yazılım üzerinde çalışmalar yaptığımdan ötürü işlemci ve RAM konusunda üzmemesi. Sanıyorum şunlar da olabilir:
ya da
I7 olan matebook guzeldir.
Kalitelidir.

Geri
Yukarı