Zenfone 2 kullanıcı incelemesi

ozan97

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni çıkan Asus Zenfonone 2'yi sizlere birkaç adımda kısa kısa anlatıp sizlerin fikir sahibi olmasına yardımcı olacağım. Öncelikle telefon diğer rakiplerine göre, fiyat ve özellik baz alındığında (LG G2, LG G3...) 4 GB RAM ile önde..
En çok sorulan sorular:
  • Isınma sorunu?
  • Arkadaşlar telefonun ciddi bir ısınma sorunu yok fakat 1.5-2 saatlik kullanımda beni rahatsız etti.
  • Batarya?
  • Batarya gayet iyi. Bir günü, kullanım yoğunluğuna göre iki günü sizinle rahatlıkla atlatabilir.
  • Oyun performansı?
  • İntel işletim sistemi tahminimden daha iyi, 4 GB RAM'in hakkını veriyor. Çok nadir kasmalar yaşanabiliyor.
  • Telefonun fiziksel özellikleri?
  • Asus burada sınıfta kaldı arkadaşlar. Telefon gerçekten rakiplerine göre kalın ve ağır.
Kullanım ile ilgili aklınıza takılan başka sorular olursa sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize sağlık, telefonun artı ve eksilerini falan liste halinde paylaşır ve 2-3 resim eklerseniz daha iyi inceleme olur. :)

1.5-2 saatlik kullanımda her telefon ısınır bunu da söylemeden geçmeyelim :) Benim ekleyebileceğim bir kaç şey de söyleyeyim , bataryası dediğiniz gibi oldukça yeterli ve hızlı şarj özelliğini de eklemek istiyorum gerçekten hızlı şarj oluyor , İntel işlemci sayesinde benim fark ettiğim özellik WEB performansı oldukça akıcı gibi duruyordu , eksisi bazı uygulama ve oyunlarda sıkıntılar olabilir ama yeni olduğu için ileride güncelleme ile düzeltilmeyecek sorunlar değildir.

1.8 GHz ile 2.3 GHz arasında ne farklılık olabilir ben onu merak ediyorum. 2 Hafta önce 1099 liralık olanı aldım. Şarjı 1 gün zor idare ediyor ekran en düşük parlaklıkta instagram, facebook, snapchat vs. kullanıyorum telefon eli rahatsız edecek şekilde ısınıyor. Bu normal mi anlamadım. Yazılımsal mı bilemedim. Açıkçası pişman oldum beklediğime ve aldığıma o kadar da araştırmaya rağmen. Kağıt üstündeki verilere kanmamak lazım.

1.8 GHz ile 2.3 GHz arasında ne farklılık olabilir ben onu merak ediyorum. 2 Hafta önce 1099 liralık olanı aldım. Şarjı 1 gün zor idare ediyor ekran en düşük parlaklıkta instagram, facebook, snapchat vs. kullanıyorum telefon eli rahatsız edecek şekilde ısınıyor. Bu normal mi anlamadım. Yazılımsal mı bilemedim. Açıkçası pişman oldum beklediğime ve aldığıma o kadar da araştırmaya rağmen. Kağıt üstündeki verilere kanmamak lazım.
Intel işlemciler de ısınma olmaz diye biliyordum ben. En azından önceki nesil zenfonelerde yoktu.

Benim açıkçası Intel deneyimim yok tahminlerden yorumlardan incelemelerden izledim. Ama şu an bile telefon normal kilitli dururken sıcaktı yani. Programlardan bazıları uyumsuzluk çıkarıyor olabilir belki.
Çalışan uygulamalara bakınız , telefonu sömüren gereksiz uygulamalar yüklediyseniz böyle sorunlar oluşabilir , eğer yine devam ederse servise yollayınız şarjı 1 gün zor idare ediyor demişsiniz ne yapıyorsunuz ki telefonda 5-6 saat oyun oynuyorsanız normaldir veya video izliyorsanız.

Çalışan uygulamalara bakınız , telefonu sömüren gereksiz uygulamalar yüklediyseniz böyle sorunlar oluşabilir , eğer yine devam ederse servise yollayınız şarjı 1 gün zor idare ediyor demişsiniz ne yapıyorsunuz ki telefonda 5-6 saat oyun oynuyorsanız normaldir veya video izliyorsanız.
Hayır tabiki oyun ve video performansını dışta tutuyorum bahsettiğim sadece ufak tefek gerekli olan appler. Yüklediğim programlarda Play Store'da en çok yüklediğimiz genel uygulamalar dışında birkaç tane. Sanırım optimizasyon sorunu var yoksa 3000 mAh'lık bir batarya bu kadar olamaz. Ve sistem askıdayken bile ısınma olmaz. SS almadım ama pil menüsüne girdiğimde Android İS %16 altında Swarm %4 onun altında ekran %3 mesela. Şu an konum hizmeti açık olduğu için swarm üstlere çıkmış sanırım.

Hayır tabiki oyun ve video performansını dışta tutuyorum bahsettiğim sadece ufak tefek gerekli olan appler. Yüklediğim programlarda Play Store'da en çok yüklediğimiz genel uygulamalar dışında birkaç tane. Sanırım optimizasyon sorunu var yoksa 3000 mAh'lık bir batarya bu kadar olamaz. Ve sistem askıdayken bile ısınma olmaz. SS almadım ama pil menüsüne girdiğimde Android İS %16 altında Swarm %4 onun altında ekran %3 mesela. Şu an konum hizmeti açık olduğu için swarm üstlere çıkmış sanırım.

Isınma konusunda güncellemeden sonra rahatsız edici bi ısınmanın olmadığı söyleniyor güncellemeleri yaptınız mı? Lolipopdan kaynaklı sorunlar da var yakın zamanda 5.1 gelecek sanırım. Android os'un ekrandan fazla tüketmemesi lazım. Kamera haricinde telefonun pişman edecek bi yanı olduğunu sanmıyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı