Zenfone 2 Lg G3 32Gb Xperia Z2

Kesinlikle Asus'u ele o berbat kamera ve fiyat ile hiç yanaşma bile G3 almalısın.
Berbat kamera ve fiyat derken ? Sanıyorum ki telefonu test ettiniz ki bu kadar net şekilde yorumlar yapabiliyorsunuz. Ben 2 telefonu da kullanmamış ve sadece araştırmalarıma dayanarak söylüyorum ki şu an alacağın G3 büyük ihtimalle ithalatçı firma garantili olacak çünkü bu fiyat aralığını kıyaslıyorsun distribütör garantili fiyatı 1500-1600 TL falandı yanlış hatırlamıyorsam. Senin için bir kriter midir değil midir bilmem ama yazıyorum sadece. G3 kullananların çoğunda 2K ekranın bataryayı sömürmesi ve telefonun ısınması sıkıntısını duydum genel olarak. Isınan telefon bataryayı daha çabuk tüketir , 2K ekran da daha çabuk tüketmesini sağlayacaktır. Asus'un kamerası kötü değil ve her firmware güncellemesinde gördüğüm kadarıyla iyileştirmeler geliyor. Z2'ye gelirsek onun da Sony garantili fiyatı 1400-1500 şeklinde yani bu kıyaslamayı yapıyorsanız onun da ithalatçı firma garantili olanını alacaksınız galiba ilk olarak bütçenizi söyleyin Zenfone 2 daha orta bütçe için alınabilir ve küçük eksiklikleri olacağı gibi büyük artıları da olan bir telefondur. Kusursuz bir telefon istiyorsanız LG G4 öneririm.

Arkadaşlar ben şuan vatan bilgisayardan eve yenice geldim. Kendim almadan önce bi incelemek istedim telefonu. Şunu söyleyeyim kamerası beni hayal kırıklığına uğrattı yakınlaştırınca pastel boya gözüküyor bu doğru. Birsürü resim çektim hepside aynı, aslında kamera fena çekmiyor ama yakınlaştırınca insanın morali bozuluyor açıkçası ben beğenmedim kamerasını. Telefonun geçişleri çok güzel yani kısaca kamera hariç herşeyini beğendim. Birde unutmadan söyleyeyim ekran parlaklığını son seviyeye getirmeme rağmen ekranı pek parlak gelmedi bana. Zenfone 6 ekranı ile Zenfone 2 nin ekranını yanyana getirince Zenfone 6 daha parlak ve canlı ekrana sahip olduğunu gördüm Zenfone 2 nin ekran parlaklığı biraz düşük geldi.

Son düzenleme:
Elbet ki eksikleri olacaktır dediğim gibi bazı özellikleri en üst telefonlara kafa tutuyor bazı özelliklerinde de düşük tutulan yerleri var bu sayede ucuz yapmış oluyorlar zaten yoksa her şeyini en üst seviye tutsalar bu fiyata gelmesi imkansız olurdu. Sizin yeterlilik düzeyinize bağlı kamerayla zoom yapmak yerine kendiniz yakınlaşıp çekmeyi tercih edebilirsiniz veya manuel mod ile daha güzel çekebilirsiniz , ekran parlaklığı konusunda bir şey diyemem ama az olmasının bir artısı da bataryayı çok yemez diye düşünüyorum.

7 ay boyunca Zenfone 5 kullanmış birisi olarak söylüyorum, o firmaya para verilmez. Zenfone 2'nin tek artısı 4 GB RAM. Onun dışında zaten Intel Atom berbat bir işlemci. LG G3 ise stabil çalışamıyor ne yazık ki. Kullanıcıları çok şikayetçi, 3 gün önce Xperia Z2 aldım, 5.0.2 ye güncelledim, cihaz uçuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı