Zenfone 5 Kitkat kurulum rehberi

Merhaba arkadaşlar. Zenfone 5 sahibi olarak android 4.4.2 kurulumunda yardımcı olacağım. İlk olarak 4.3 sürümünün en son sürümünü indirelim.
İndirmek için: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/UL_ASUS_T00F_WW_1_18_40_10.zip

İndirdiğimiz bu dosyayı eğer winrar kullanıyorsanız masa üstüne çıkarın. Çıkardığınız dosya ile indirdiğiniz dosya adları aynı gibi olabilir fakat çıkardığınız dosyanın adının sonuna user eklenecek. Bu dosyayı direk telefonun dahili hafızasına atın. Zaten Usb'yi çıkarttığınız anda sistem güncelleme dosyası var diyecek.

Sıra geldi asıl konumuza; Kitkat
4.3'ün en son sürümünü indirdikten sonra 4.4.2'yi indirelim.
İndirmek için: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/UL_ASUS_T00F_WW_2_19_40_18.zip

İnen dosya için aynı işlemleri tekrarlayalım. Kitkatımız hazır! Eğer profesyonel yardım almak için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizdeki telefonlar T00J olarak geçtiğini biliyorum. İndirme linklerinde T00F yazmasına bakmayın. Ben güncelledim ve hiçbir sorun olmadı.

Telefonu ilk aldığımda AnTuTu Benchmark testi sonucu:
ilk.jpg

4.3 en son sürümünde:
en son 43.jpg

4.4.2 sonucu:
en son.jpg

4.3 sistem:
43 sistem.jpg

4.4.2 sistem:
44sistem.jpg

İndirme linkinde T00F yazması kafanızı karıştırmasın:
güncelleme.jpg

VE en sonunda:
kitkat.jpg

Eğer sizlere birazcık yardımım dokunduysa ne mutlu bana. Güncelleme ile sorun yaşayan arkadaşlar yorum yaparak yardımcı olabilirim. Herkese iyi akşamlar.

Genelde bilgisayar sistemleri ile ilgileniyorum. Android hakkında pek bilgiye sahip değilim.Zenfone 5 Kulanıcısıyım. Android version 4.3 görünüyor. Kitkat 4.4.4 değil mi ? Yazım hatası mı bilmiyorum ama 4.3.2 ve 4.3.3 ' ün linklerini vermişsin. Hem 4.3.3 güncellemesi yapıp ardından 4.3.2 güncellemesi yapın demişsin. Tam tersi olması gerekmez mi ?

Ayrıca cihaz update kısmında henüz güncelleme görünmüyor. Asusun sitesinde yayınlanmış ama cihazlara ne zaman otomatik güncelleme gelir? Şahsen daha güvenli, buluyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı