Zenfone 5 Wi-Fi Sorunu

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Ben çok zaman önce Zenfone 5'ime elle 5.0 lolipop kurmuştum. Dün ne olduysa telefon kilit ekranına geçince Wi-Fi kapanıyor sadece simge gitmiyor yani ciddi ciddi Wi-Fi kapanıyor tekrar açınca geliyor. Bu arada ben modeme değil Laptob'uma kurduğum Connectify adlı programla eve internet dağıtıyorum modem en altta katta çekmiyor bazen. Kablosuz ayarlarımdaki Uykudayken Wi-Fi'yi açık tut seçeneği Her Zamanda. Lütfen biri yardım etsin . Basit basit yorumlar atmayınız lütfen. Ve bunu Mobil Verideyken yapmıyor sadece Wi-Fi'de yapıyor

Kayıtlı ağlara girip tüm kayıtlı ağları temizleyin. Tasarruf modu olaraksa En uygun mod veya Özelleştirilmiş modu seçin. Ayrıca Lollipop'a geçtikten sonra sistemi sıfırlamak da fayda var. Bu şekilde olmazsa sıfırlayın.

Kullandığınız Batarya Save vb. programlar varsa, onlar genelde tasarruf için kilit ekranında ya da kapalıyken bu tarz şeyleri kapatırlar.

Ya da telefonunuzun orjinal ROM'unda böyle bir özellik varsa, açık olmamasına dikkat edin.

Hiçbir batarya programı kullanmıyorum hatta Fabrika ayarlarına sıfırladığım için cillop gibi birtek Whatsapp yüklü. İlk fabrika ayarlarına çevirişim değil, öncesinde böyle bir sıkıntı olmamıştı.

Kullandığınız 5.0 Lollipop Rom'u güvenilir mi ? Aynı ROM ile daha önce sorun yaşayanlar olmuş mu ?
Telefonunuzu fabrika ayarlarına getirdiğiniz gibi, Modeminizi de resetlemenizi öneririm.

ROM'u Asus'un kendi sitesinden indirdim. Modemi resetlemeyi denedim. Pederin telefonu Casper Via V8 onda böyle sıkıntı olmuyor sadece benimkinde oluyor, daha önceleri olmuyordu nolduysa dün oldu. Benim aklıma yeni gelen sorunlu bir patch'den dolayı olabilir gibime geliyor çünkü otomatik yüklemede benim patch'lar.

MyAsus uygulamasında çevrimiçi destek bölümünden yardım alabilirsiniz. Ayriyetten Üstün Güç Tasarruf modu açık ise bu sorun ortaya çıkabilir.

Hayır Üstün güç tasarrufundada değil en uygun modda. MyAsus'u kullanmamak istediğim için buradan yazıyorum.

Evet cevap yokmu

Arkadaşlar sanırım sorun windows 8 64bit Single Language kurduğum için, kurduğum hotspot programı'nı etkiliyor. Windows 7'de böyle bir sorun yoktu

E lütfen arkadaşlar bu durum beni zora sokuyor yardıme edin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı