Zenginler nasıl zengin oluyor?

Sorunun cevabı basit.
Zengin olmanın zenginlerce onaylanmış yolları var. Ben birikim kısmını denedim eğer parayı hesaplar ve harcamalarını düzene sokarsan gerçekten para biriktirmek mümkün.

Sırasıyla:
  1. Birikim yapmak ve yatırım yapmak (Warren Buffett).
  2. İnsanlara marka ve imaj satmak (Enzo Ferari, Steve Jobs).
  3. Var olmayan bir yolu denemek ve başarılı olmak (örnekleri çok).
  4. Yazılım ile zengin olmak (Bill Gates).
  5. Ticaret dünyasını teknoloji ve ileri çözümler ile domine etmek (Jeff Bezos).
  6. Sıfırdan başlamak ve tepeye oynamak (Glenn Streans). Belgesel linki: 90 gün içinde 1 Milyon Dolar Glenn Streans belgesel serisi.
  7. Girişimcilik.
  8. Ticaret.
Ayrıca, zengin olmak için "Para ile nasıl para kazanılır?" veya "Para ile getirisi yüksek neler yapılabilir?" gibi sorulara cevap arayın.

Paranın değersizliğinden yararlanıp burada zengin gibi gözüküyorlar. Eskiden de biz başka ülkelere gidebilirdik. Devir değişti. Bir röportajda amcanın biri zamanında Bulgaristan'dan(Bulgarlara hakaret amacım yoktur.) buraya fahi**liğe geliyorlardı, şimdi alışverişe geliyorlar demişti. Durumun en güzel özeti.

Kaç yaşında dini tercihini yaptın çocuğum? Ve bu tercihi yaparken hangi kutsal kitapları okudun?
Şu yaşta diğer dinlere, inançlara baktığımda yine dinimin hak din olduğunu görüyorum, bana en mantıklısı bu geliyor. Bu benim inancım. Siz tercih ederken hangi evrim kitaplarını okudunuz?

@Connor The Android gerçekten kutsal kitabini baştan sona okudun mu? Seninle sahiden dalga geçmek değil amacım.
Okudum, ve hala okuyorum. Daha yeni şu yakın çağda bilimsel olarak ispatladığımız "insanın bir kan pıhtısından yani embriyodan yaratıldığı" kavramını 1400 sene önce indirilen Alak suresinde belirten kitabı görmezden gelmek mantıklı mı?

Din insanı uyutmaz diyorum; çünkü dinini kavrayan bir birey, diğer insanların haklarını çalmanın veyahut zulme karşı susmanın günah olduğunu ve bundan kendisinin hesaba çekileceğini bilir.

Fikrimi paylaştım diye önyargıyla aşağılanmam nahoş. Benden bu kadar.

Sorunun cevabı basit.
Zengin olmanın zenginlerce onaylanmış yolları var. Ben birikim kısmını denedim eğer parayı hesaplar ve harcamalarını düzene sokarsan gerçekten para biriktirmek mümkün.

Sırasıyla:
  1. Birikim yapmak ve yatırım yapmak (Warren Buffett).
  2. İnsanlara marka ve imaj satmak (Enzo Ferari, Steve Jobs).
  3. Var olmayan bir yolu denemek ve başarılı olmak (örnekleri çok).
  4. Yazılım ile zengin olmak (Bill Gates).
  5. Ticaret dünyasını teknoloji ve ileri çözümler ile domine etmek (Jeff Bezos).
  6. Sıfırdan başlamak ve tepeye oynamak (Glenn Streans). Belgesel linki: 90 gün içinde 1 Milyon Dolar Glenn Streans belgesel serisi.
  7. Girişimcilik.
  8. Ticaret.
Aslında çoğunun tabanında girişimcilik (3, 4, 5. maddeler) ve ticaret (2, 4. maddeler) yatıyor. Olmayan bir şeyi yapmak girişimdir, risk bulundurur. Ticaret ise girişim sonucu elde edilen ürünün tanıtımı ve satışıdır.

Son düzenleme:
Biyografi okuyun. Ama aynı yöntemlerin sizi batıracağının farkında olun. Neyi neden yapmış çözerseniz zenginleşirsiniz. Aynı yöntemleri yaparak değil.

İkinci olarak da zenginleşmenin tanımına iyi vakıf olun. 100 milyon dolar sermayeli iş kurarsınız fakat bu sizin zengin olduğunuz anlamına gelmez. Zenginleşme servet birikimiyle olur.

Son olarak da kötü borçtan kaçının, iyi borcun köpeği olun. Arada görüyorum ev satıp iş kursam diyenler falan oluyor. Yukarıda dediğim gibi zenginlik için servetini elinde tutman ve bunu arttırman lazım. Servetinden harcarsan olmaz. Kapitalizmin sunduğu avantajları kullanın. Bir örnek vereceğim ama kızmayın isterim. Vergi kaçırma olayı. Devletin neden göz yumduğunu falan iyi anlayın.

Bir de serbest piyasayı savunun beyler. Ben fakirlerdeki bu komünizm aşkını asla anlamıyorum.

Ben kimseye muhtaç değilim şükür çalışıyorum ve sağlığım yerin de ben de kendimi şu an zengin görüyorum :D :D konu başlığı böyle nasıl oluyor diye sorunca ben böyle oluyorum demek istedim :)

Zenginler nasıl zengin oluyor söyleyim. Dayımdan örnek vereceğim. Adam asla ama asla kıyafete fazla para filan harçmaz. Hep en ucuzu neyse onu tercih eder. Örnek Starbucks'tan kahve almaz evde kendisi yapar. Ve bu adam kendi villasını yaptırdı içi kocaman saray gibi.
Bu zenginlik değil pintilik asgari ücretle çalışan biri çadır alsın sokaklarda yatıp kalksın 100 sene para biriktirirse alabilir.

Geri
Yukarı