Zephyrus G14 Dolby Atmos çalışmıyor

TechnoQuantum

Hectopat
Yer
Bandırma
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba elimde ASUS ROG zephyrus G14 var, tüm Driver'ları yüklememe rağmen bir türlü dolby atmos for built in speakers seçeneğini açamıyorum.
Sadece kulaklıklar takılıyken dolby atmos açılıyor.
Not: Dolby access yüklü ve ASUS'un sitesinden indirdim Realtek Driver'ini.
Olması gereken: [Notebook Oyun Bilgisayarı] Dolby Atmos Hakkında Tanıtıcı Bilgiler | Resmi Desteği | ASUS Türkiye.
Windows: Windows 10 Pro yapı 2004/19041.207.
Ürün: GA401IV-HA037.

dolby yok.png
dolby yok2.png
dxdiag ses.png
Realtek aygıt yön..png

Son düzenleyen: Moderatör:
[Notebook Oyun Bilgisayarı] Dolby Atmos Hakkında Tanıtıcı Bilgiler | Resmi Desteği | ASUS Türkiye bu linkteki ürünle benim elimdeki ürün farklı mı ben anlayamadım.
Peki bu cihazın factory imajını nasıl bulabilirim? Factory imajı olursa çok daha rahat çalıştırabilirim Dolby'i.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam anladım Recep bey çalışmıyor diyor ama neden diğer herkes çalışıyor diyor ASUS'da dahil olmak üzere. Reddit te özel bir dolby access yazılımıyla yüklü gelen sistemlerde çalıştığını söylüyorlar. Ben freebsd yüklü geldiği için bende yok. Recep Bey'in dediği şey sadece Türkiye için mi geçerli?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orada bahsedilen sorun, eğer dolby access sonradan yüklenirse (Microsoft Store'dan) sadece headphone modunda çalışıyor bunu Dolby'e sordum sadece bizim ASUS'a specific olarak verdiğimiz yazılımın fabrikasyon kurulumunda çalıştığını söylediler.
Yabancı birinden Recovery imajını yükleyerek ve en son AMD chipset driverlarını yükleyince düzeldi.

Dosya Ekleri

• dolby ok.jpg
    dolby ok.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 35
  • dolby acc ok.jpg
    dolby acc ok.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Tamam anladım Recep bey çalışmıyor diyor ama neden diğer herkes çalışıyor diyor ASUS'da dahil olmak üzere. Reddit'te özel bir Dolby Access yazılımıyla yüklü gelen sistemlerde çalıştığını söylüyorlar. Ben FreeBSD yüklü geldiği için bende yok. Recep Bey'in dediği şey sadece Türkiye için mi geçerli?

Orada bahsedilen sorun, eğer Dolby Access sonradan yüklenirse (Microsoft Store'dan) sadece headphone modunda çalışıyor bunu Dolby'e sordum sadece bizim ASUS'a specific olarak verdiğimiz yazılımın fabrikasyon kurulumunda çalıştığını söylediler.
Yabancı birinden Recovery imajını yükleyerek ve en son AMD chipset driverlarını yükleyince düzeldi.

ASUS Ryzen 3500U laptopa sahibim son zamanlarda kulaklıklar için aynı sorunu yaşıyorum Windows Sonic ve vs. etkinleştirme pasif gözüküyor. Driver kaldırıp eski yükledim sorun çözülmedi mono ses falanda yok neden böyle anlamadım. Sorunu nasıl çözdün.

Öncesinde ASUS'un fabrika imajını kurunca düzeliyordu ama sonradan ASUS Dolby Access için driver paketi çıkardı. ASUS'un driver indirme sayfasında Audio bölümünde Dolby Atmos için driver paketi onu kurunca düzelmişti.

Öncesinde ASUS'un fabrika imajını kurunca düzeliyordu ama sonradan ASUS Dolby Access için driver paketi çıkardı. ASUS'un driver indirme sayfasında Audio bölümünde Dolby Atmos için driver paketi onu kurunca düzelmişti.

Merhaba, bende şu anda aynı problem ile karşı karşıyayım bir başlık açtım konu ile alakalı bana da yardımcı olabilir misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı