Zephyrus G14 GPU sıcaklıkları CPU'dan fazla

gmaschine

Hectopat
Yer
İzmir
RDR2, GoW, AC Valhalla tarzı oyunlarda oluyor bu durum sadece. Performans, Turbo mod fark etmiyor. Ben aşağıya kullandığım manuel mod ayarlarını atıyorum laptopumun Reddit'inde görmüştüm birçok kişi bu ayarlarda kullanıyor diye ve düşürdü sıcaklıkları.
1 saat RDR2 ardından:
  • CPU: 74 derece.
  • GPU: 78 derece oluyor.
GPU'nun böyle olması normal mi yaz aylarında? Manuel ayarlardan oynamam gereken bir şey var mı?
Ayrıca Turbo Boost kapattım ama açınca da çok fark etmiyor AAA oyunlarda.
Laptop Zephyrus G14.

Dosya Ekleri

• gpu22.png
    gpu22.png
    167,7 KB · Görüntüleme: 38
  • cpu22.png
    cpu22.png
    141,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
OC'li haliyle sıcaklıkları bence güzel. 3050'li modelini mi kullanıyorsunuz?
Evet hocam 3050+5800hs modeli.
Performans modunda kullanırken 85 derece gpu,80derece cpu oluyordu.Bu manuel modda 80 üstüne çıkmıyor.OC dediğiniz şeyi nasıl kapatabilirim bu arada? Gpu kısmında ROG boost o.c yazıyor oyunlarda arada.
Beni tek endişelendiren GPU’nun CPU’dan daha yüksek olması sıcaklığın.Bu tarz oyunlarda normal bir şey mi hocam?

@messinicocugu hocam sizi rahatsız ediyorum ama bakma şansınız var mı :)

Son düzenleme:
Evet hocam 3050+5800HS modeli.
Performans modunda kullanırken 85 derece GPU, 80derece CPU oluyordu. Bu manuel modda 80 üstüne çıkmıyor. OC dediğiniz şeyi nasıl kapatabilirim bu arada? GPU kısmında ROG Boost o.c yazıyor oyunlarda arada.
Beni tek endişelendiren GPU'nun CPU'dan daha yüksek olması sıcaklığın. Bu tarz oyunlarda normal bir şey mi hocam?

@messinicocugu hocam sizi rahatsız ediyorum ama bakma şansınız var mı :)

Sıcaklıklar yine de iyi hocam bu oyunlar GPU'yu zorladığı için daha fazla olabilir sıcaklığı.

RDR2, GoW, AC Valhalla tarzı oyunlarda oluyor bu durum sadece. Performans, Turbo mod fark etmiyor. Ben aşağıya kullandığım manuel mod ayarlarını atıyorum laptopumun Reddit'inde görmüştüm birçok kişi bu ayarlarda kullanıyor diye ve düşürdü sıcaklıkları.
1 saat RDR2 ardından:
  • CPU: 74 derece.
  • GPU: 78 derece oluyor.
GPU'nun böyle olması normal mi yaz aylarında? Manuel ayarlardan oynamam gereken bir şey var mı?
Ayrıca Turbo Boost kapattım ama açınca da çok fark etmiyor AAA oyunlarda.
Laptop Zephyrus G14.

Neredeyse aynı durum G15'te de var. Yani kart daha güçlü olsa da bu şekilde optimize edildiğini düşünüyorum ben de ROG cihazların. Sürekli 90 veya boşta yüksek sıcaklıklar görmediğin sürece endişelenmene gerek yok bence. Hatta boşta 50-60 görüyorsan bile Ryzen 9 için normal değerler.

Neredeyse aynı durum G15'te de var. Yani kart daha güçlü olsa da bu şekilde optimize edildiğini düşünüyorum ben de ROG cihazların. Sürekli 90 veya boşta yüksek sıcaklıklar görmediğin sürece endişelenmene gerek yok bence. Hatta boşta 50-60 görüyorsan bile Ryzen 9 için normal değerler.

Teşekkürler hocam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı