Zephyrus G14 siyah ekrand akalıyor

kaansel

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 2020 model ASUS Zephyrus G14'te ekran açılmıyor.
Laptopu masaüstü ekranında bırakıp 2-3 dakika başından gittim. Geri geldiğimde tüm fanlar maksimum hızda dönüyordu ve ekran gitmişti. Biraz bekledim fakat düzelmedi ve sonrasında güç tuşuna 4-5 saniye basılı tutarak kapattım. Açmak istediğimde klavyedeki ışıklar yanıp sönüyor (bilgisayarın normal açılış animasyonu) ve fanlar çalışıyor. Güç ışığı da yanıyor ancak ekranda görüntü yok.

Denediğim çözümler:
- Güç tuşuna 60 saniye basılı tutarak hard reset.
- Şarj aletini takıp çıkararak birçok açma kapama denemesi ve yine hard resetler.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, garantisi de bitmiş durumda.

Merhaba, sanırım ekran dışında G14 çalışmaya devam ediyor gibi? Windows tuşu + Shift + CTRL + b denedin mi?

Test etmek için harici bir monitörüm yok ama Windows'un düzgün açılmadığını söyleyebilirim. Çünkü ASUS'un default açılış sesi bilgisayarı açarken gelmiyor. Ayrıca normalde bilgisayarı açtığımda otomatik olarak bağlanan 2 ayrı Bluetooth cihazım var ancak artık açınca otomatik bağlanmıyorlar.

Alt kısmı bu zamana kadar hiç açmadım. Devreler hassas olduğu için zarar vermekten korkuyorum. Bu 1 dk basılı tutma olayını şarjdan çekip denemiştim fakat bir sonuç alamadım.

Bilgisayar kapalıyken açma tuşuna bastığım zaman BIOS ekranına girmek için gerekli tuşa basıyorum ancak o şekilde de ekran gelmiyor.

Belirttiğiniz çözüm önerisi bu durumu değiştirebilecek bir etken ise alt kısmı açmayı deneyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı