Çözüldü ASUS ROG ZEPHYRUS G14 Anlık Takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bard77

Attopat
Daha fazla  
Merhaba,

Asus Rog Zephyrus G14 laptop kullanıcısıyım. Laptop'u Nisan ayında aldım, Ağustos ayından itibaren kullanmaya başladım. Şöyle bir problemim var. Normal bir kullanımda yani oyunda olmadığımda birden Mouse'un yavaşladığını ve anlık çok küçük atlamalar yaptığını fark ettim. Bu durumda oyuna girdiğimde oyunda da FPS değerim yüksek olsa da aynı şekilde anlık (saliselik) takılmalar oluyor fakat FPS değerlerine baktığımda 90-110'larda görüyorum. Önlem olarak uyku modunu kaldırdım, prizde kullanıyorum fakat belli bir süre sonra laptop yavaşlıyor sanki ve bu durum meydana geliyor. Yeniden Başlat dediğimde düzeliyor. Sürücüler, Windows vs güncel. Ne yapmam gerek bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rica ederim. Garantiye gönderecekseniz ayrı bir konu açıp etiketlerseniz yardımcı olabilirim. :)

Birkaç şeye daha bakacağım olmazsa göndereceğim. Gönderdiğimde bilgilendireceğim. :)
ASUS Armoury Crate'te "Windows" moduna aldıktan sonra mouse takılması ortadan kalktı. Sistem sanki rahatladı gibi. Performans, Turbo, silent, elle modlarında olduğunda anladığım kadarıyla takılmalar meydana geliyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Birkaç şeye daha bakacağım olmazsa göndereceğim. Gönderdiğimde bilgilendireceğim. :)

ASUS Armoury Crate'te "Windows" moduna aldıktan sonra mouse takılması ortadan kalktı. Sistem sanki rahatladı gibi. Performans, Turbo, silent, elle modlarında olduğunda anladığım kadarıyla takılmalar meydana geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bir de BIOS'u güncellemiştim yaklaşık 1 ay önce ve sanki ondan sonra böyle olmaya başladı gibi.

Yeni gelen BIOS güncellemesi (sürüm 410) ile sorunum çözüldü. Armoury Crate'ten dolayı da olabilir. Güncelleme yaptığımdan beri Armoury Crate'e girmedim. Girdiğimde cihazına değişiklik yapmak için kabul edin çıktı. Ben de kabul etmedim. Çözüldü olarak kapatabiliriz konuyu.
Anladım, teşekkürler. 2 aylık bir kullanımda termal macun yenilemek gerekir mi ?
Aslında macun kullanıma bağlı değil. Fabrika'dan çıktığından itibaren macun eskimeye başlar. Mesela kardeşimin 4 aylık laptopunda da aynı sorun olmuştu garantiye gönderdip termal bakımları yaptırmıştık, sorun çözüldü.

Rica ederim. Garantiye gönderecekseniz ayrı bir konu açıp etiketlerseniz yardımcı olabilirim. :)

ASUS Armoury Crate'te "Windows" moduna aldıktan sonra mouse takılması ortadan kalktı. Sistem sanki rahatladı gibi. Performans, Turbo, silent, elle modlarında olduğunda anladığım kadarıyla takılmalar meydana geliyor. Bunun nedeni ne olabilir?

ASUS Armoury Crate'te "Windows" moduna aldıktan sonra mouse takılması ortadan kalktı. Sistem sanki rahatladı gibi. Performans, Turbo, silent, elle modlarında olduğunda anladığım kadarıyla takılmalar meydana geliyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bir de BIOS'u güncellemiştim yaklaşık 1 ay önce ve sanki ondan sonra böyle olmaya başladı gibi.

Yeni gelen BIOS güncellemesi (sürüm 410) ile sorunum çözüldü. Armoury Crate'ten dolayı da olabilir. Güncelleme yaptığımdan beri Armoury Crate'e girmedim. Girdiğimde cihazına değişiklik yapmak için kabul edin çıktı. Ben de kabul etmedim. Çözüldü olarak kapatabiliriz konuyu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı