Zephyrus G16 vs. PS5 & Mac Air M2

mrntr

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bir süredir aklımda olan bir konu var. Şimdi ben laptop almayı düşünüyorum. Hem oyun oynayıp, programlama / machine learning gibi konularda kendimi geliştirmek hem de yeri geldiğinde dışarı götürebileceğim bir cihaz arıyordum. Zephyrus G16 modeli hem iyi pil ömrü hem de fena olmayan özellikleri ile dikkatimi çekti.

Cihaz şu: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-pm-HBC00003XD661?magaza=Hepsiburada

Ama mesela 45 bin TL buna vermek yerine 30 bine MacBook Air M.2 alıp yanına PS 5 (2 kol ve 3 yıllık PlayStation Plus ile birlikte) alsam 53-54 bin tutuyor. Şimdilik 2 kol değil de tek kolla idare etsem 16700 TL'ye de PS5 var, yani 2 bin TL farka ASUS Zephyrus yerine PS5 ve MacBook Air M.2 alınabilir. Şimdi Steam ve Epic Games kütüphanelerimde bir sürü oyun var fakat PlayStation Plus ile pek bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de G16 almayı düşünüyorum. Ne yaptın aldın mı? Memnun musun aldıysan.
Ya açıkçası hala almadım fikrim değişti. Tuf a15 10 bin tl daha ucuz ve içinde rtx4060 var. Pil ömrü de gerekli ayarlamalar yapıldığında 10 saat civarı gidebiliyormuş, onun dışında soğutması falan da fena değilmiş özellikle sessiz modda kullanıldığında. O yüzden hala karar verme aşamasındayım, ama elime para geçince tuf a15 alıcam gibi duruyor.

Geri
Yukarı