Çözüldü Zeytinyağı satmak istiyorum ama şirket açmak istemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

etol4040

Hectopat
İnternet üzerinden zeytinyağı satmak istiyorum ama şirket açmak istemiyorum. Yani sadece üretilen zeytinyağını satacağım başka bir şey yok. Sizce nasıl satabilirim?
Not: 30 litrelik zeytinyağı satmayı düşünüyoruz. 30 litre altı kabul etmiyoruz.

Çözüm
LetGo, Instagram ve Sahibinden gibi yerlere profil açarak satabilirsin. Zaten şu an satanlar da vardır mutlaka. Artık dükkan açma devri neredeyse kapanıyor. Herkes e-ticarete geçiş yapmanın peşinde.
LetGo, Instagram ve Sahibinden gibi yerlere profil açarak satabilirsin. Zaten şu an satanlar da vardır mutlaka. Artık dükkan açma devri neredeyse kapanıyor. Herkes e-ticarete geçiş yapmanın peşinde.

Çözüm
Instagram üzerinden ya da halk pazarlarından satabilirsiniz bence.

Instagram olur ama reklam vermek gerek, halk pazarı da sadece geçen görür ve virüs var.
Letgo, Instagram ve sahibinden gibi yerlere profil açarak satabilirsin. Zaten şu an satanlar da vardır mutlaka. Artık dükkan açma devri neredeyse kapanıyor. Herkes e-ticarete geçiş yapmanın peşinde.

Letgo'da adımı duyurmam lazım, Sahibinden'de aynı durum. Aslında bizde tanınmış Instagram kullanan biri var da reklam verir. Olur mu o iş?

Instagram olur ama reklam vermek gerek, halk pazarı da sadece geçen görür ve virüs var.

Letgo'da adımı duyurmam lazım, Sahibinden'de aynı durum. Aslında bizde tanınmış Instagram kullanan biri var da reklam verir. Olur mu o iş?

Verebilirsin. Tanıdığım ıg'de butiği var. Mizah sayfası onun reklamını yaparak satışlarını bayağı arttırdı.

Adını duyurmana gerek yok. Yeter ki birisi zeytinyağı diye arama yapsın yeter:) Instagram üzerinden reklam yaparsan tabii daha iyi olur ama. Özellikle takipçisi bol biri ürünü ve linki paylaşırsa ya da Instagram üzerinden reklam alırsan milletin önüne düşer mutlaka.

Belli bir iş hacminin üzerine çıktığın zaman istersen Instagram üzerinden istersen kendi web siten üzerinden satış yap yada bunun için açılmış siteleri kullan. Vergi vermek ve bunu resmileştirmek zorundasın, yani belli bir süre sonra maliyenin ağına takıldığın zaman seni çağırıp, sen bişeyler satıyormuşsun şimdi bunun vergisini ver bakalım dediklerinde ne yapacaksınız ?
Şirket açmadan ürün satalım, vergisini vermeyelim oh ne ala 🙂

Artı -1 Eksi
Aslında GittiGidiyor gibi yerlerden satabilirsiniz.
Benim bildiğim satış başına komisyon kesiyor diye biliyorum.
İsterseniz bir bakın.

Şirket açmak istememe sebebin nedir? Büyük hacimli bir iş olmayacağı için şirket gider masrafı yapmamak mı yoksa vergiden kaçınma gibi bir durum mu?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı