Zincir marketlerde tarihi geçen ürünler

furkiseren

Hectopat
Yer
Boşluk
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Genellikle aldığım ürünlerin son kullanma tarihine bakmıyorum F. Akat son zamanlarda hep son 5 - 10 günü kalan ürünler satılıyor. Kadife tatlısı yemek istedim. Bozulmuş Fanta içeyim dedim. Bozulmuş yok daha neler dedim. Kolayı çıkardım bozulmuş. Genel olarak İzmir'de girdiğim her A101 ve BİM'lerde yaşadığım bir sorun bu. Siz böyle bir şeyi fark ettiniz mi?

Süt ve süt ürünlerinde, hazır tatlılarda çok sık bu durum yaşanıyor. Kontrol ederek almakta fayda var. Ayrıca evet genelde son kullanma tarihi geçmiş ürünlere denk geliyorum. Veya 1-2 günü kalmış oluyor. Onları da indirim yaparak satıyorlar elden çıksın diye.

İnsanların alım gücü düştüğü için ürünler daha fazla rafta kalıyor, durum böyle olunca da hep tarihleri bitmek üzere olan ürünler satışa çıkarılıyor. Bu biraz da satıcı firmanın karaktersizliği oluyor çünkü gereğinden fazla mal siparişi veriyorlar.

Genellikle aldığım ürünlerin son kullanma tarihine bakmıyorum F. Akat son zamanlarda hep son 5 - 10 günü kalan ürünler satılıyor. Kadife tatlısı yemek istedim. Bozulmuş Fanta içeyim dedim. Bozulmuş yok daha neler dedim. Kolayı çıkardım bozulmuş. Genel olarak İzmir'de girdiğim her A101 ve BİM'lerde yaşadığım bir sorun bu. Siz böyle bir şeyi fark ettiniz mi?
Hepsinin fotografini cekip gida dedektifine yollardim ben, tabi bir de polise ihbar ederdim.
Once magazalara soyleyin olmazsa yolunuzu siz secersiniz.

Bu olayı Rusya'da görmüştüm. Orada alım gücü düşük olan insanlar genelde marketten tarihi geçmiş ürünleri alıyordu. Diyelim bir kola 60 ruble ama tarihi geçen kola 10 ruble. Ve hükümet bunun yasal olduğunu belirtiyor. Her tarihi geçen yiyecekte yok. Sadece erkek ve kadın bakım ürünleri, temizlik ürünleri, doğal ürünler (peynir, zeytin, süt vb), bir de meşrubatlar satılıyordu.

Ama bu olayın İzmir gibi bir yerde olması çok garip. Çünkü ülkenin önde gelen tatil belediyelerinden ve çok turist alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı