Zio Fabric vs Hawk V1

Beyiğnli

Femtopat
Merhaba, oyuncu koltuğu almayı düşünüyorum. Koltuğun kumaş olmasını istiyorum ve baktığımda zio fabric ile hawk V1 arasında kaldım Hawk'ın oturma kısmı daha ince geldi acaba kullanan varsa rahat mı sert mi bilgilendirebilir mi? Herkesin tavsiyesine açığım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_18.png
    Screenshot_18.png
    343,9 KB · Görüntüleme: 1.024
  • Screenshot_29.png
    Screenshot_29.png
    174,5 KB · Görüntüleme: 1.149
Neden peki ucuz oyuncu koltukları var mı, yani illa vardır da kaliteli bir şey alıp uzun süre kullanmak istiyorum kedim olduğu için kumaş tercih etmiştim. Sizin önerdiğiniz koltuğu kedim batırabilir en azından kumaş daha dayanıklıdır diye düşünüyorum.

Oyuncu koltuğu almaktansa ofis koltuklarına yönelin. Bütçenize baktığımda yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bu bütçeyle oyuncu koltuğu almanız saçma olur.

Önerim
Hocam arkadaşın bütçesi yüksek olduğu için oyuncu koltuğu alması daha iyi olur. Dediğiniz şey 1000 TL'lik koltuklar için doğru ama bu bütçe için oyuncu koltuğu daha iyi olur.

Dostum öncelikle merhaba.
1- Fabric öneririm amma hawk kötü diyemem bütçen varsa hawk tercih etme.
2- şans eseri sorması gereken tam kişisin çünkü arkadaşı hawk ben ise zio kullanan biriyim arkadaşımda hawk kumaş siyahı var bende ise zio jett black var.
3- hawk'ın oturma bölümü hiç bir şekilde sert değil rahat kolçakları kalitesiz resmen satılan 500 tl lik koltuklar gibi kumaş kalitesine mükemmel diyemem ama asla kötüde değil.
4- zio oturma bölümünde daha başarılı oturunca çökücek gibi gözüksede sert bir yapısı var ama bu yapı rahatsızlık veren cinsten değil bilgin olsun, kolaçkları oldukça güzel, ellerinde olmadığı için 4D yollamadılar ama 3D + Kol Pedi yolladılar pedle birlikte çok daha güzel oldu.
5- jett black rengi o kadar kapalı bir renk değil ama göründüğü gibi kahverengimsi'de değil grinin siyaha kaçan bir tonunda ama şöyle ki istersen full siyah alabiliyorsun sipariş notuna ekleyerek. (atıcam foto olarak-soldaki tam siyah, sağdaki jett black)
6- hawk gayet güzel gözüken bir koltuk fakat nedense ben baktığımda kalteli değilmiş gibi bir görüntüsü var çünkü çok ince.
7- özel kodlar kullanarak (ör: BBL) 219TL indirim yapılıyor.
8- zio koltukta pro almanı öneririm 200 tl büyük bir fiyat farkı değil 180 derece yatması varken 110 almak can sıkıcı olabilir film seyrederken çok güzel oluyor yatırıp kullanıyorum.
---basic kötü diyemem bütçesi ona el verenler rahatça alabilir.
9- fabric koltuğunu alırken istediğin gibi özelleştirbilirsin ücretsiz olarak yani dikişlerinin rengini değiştirebilir ve ya yanlarını deri yaptırıp onları boyatabilirsin. (fotorlarını yine paylaşırım.)
10- istediğin soruyu sorabilirsin cevaplamaya çalışırım.

Dosya Ekleri

• MG_4313.jpg
    MG_4313.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 1.040
  • zxxzxzIMG_2454.jpg
    zxxzxzIMG_2454.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 975
  • WhatsApp_Image_2021-05-09_at_6.png
    WhatsApp_Image_2021-05-09_at_6.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 1.100
Son düzenleme:
Dostum öncelikle merhaba.
1- Fabric öneririm amma hawk kötü diyemem bütçen varsa hawk tercih etme.
2- şans eseri sorması gereken tam kişisin çünkü arkadaşı hawk ben ise zio kullanan biriyim arkadaşımda hawk kumaş siyahı var bende ise zio Jett Black var.
3- Hawk'ın oturma bölümü hiçbir şekilde sert değil rahat kolçakları kalitesiz resmen satılan 500 TL'lik koltuklar gibi kumaş kalitesine mükemmel diyemem ama asla kötüde değil.
4- zio oturma bölümünde daha başarılı oturunca çökücek gibi gözüksede sert bir yapısı var ama bu yapı rahatsızlık veren cinsten değil bilgin olsun, kolaçkları oldukça güzel, ellerinde olmadığı için 4D yollamadılar ama 3D + Kol Pedi yolladılar pedle birlikte çok daha güzel oldu.
5- Jett Black rengi o kadar kapalı bir renk değil ama göründüğü gibi kahverengimsi'de değil grinin siyaha kaçan bir tonunda ama şöyle ki istersen Full siyah alabiliyorsun sipariş notuna ekleyerek. (atacağım fotoğraf olarak-soldaki tam siyah, sağdaki Jett Black)
6- hawk gayet güzel gözüken bir koltuk fakat nedense ben baktığımda kalteli değilmiş gibi bir görüntüsü var çünkü çok ince.
7- özel kodlar kullanarak (ör: BBL) 219TL indirim yapılıyor.
8- zio koltukta Pro almanı öneririm 200 TL büyük bir fiyat farkı değil 180 derece yatması varken 110 almak can sıkıcı olabilir film seyrederken çok güzel oluyor yatırıp kullanıyorum.
---Basic kötü diyemem bütçesi ona el verenler rahatça alabilir.
9- fabric koltuğunu alırken istediğin gibi özelleştirbilirsin ücretsiz olarak yani dikişlerinin rengini değiştirebilir veya yanlarını deri yaptırıp onları boyatabilirsin. (fotorlarını yine paylaşırım.)
10- istediğin soruyu sorabilirsin cevaplamaya çalışırım.

Şu an yaşadığın herhangi bir problem var mı ve sipariş eline kaç günde ulaştı

Hocam ben uzun arayışlar sonucu deri markus aldım. Boyum 1.87 ve 72 kiloyum aşırı rahat ama öyle böyle değil. Resmen otururken falan gökyüzünde süzülüyorum gibi. Dizi ve film izlerken sırt kısmını 20 derece falan alıp oturma kısmınıda bir 5 derece yatırarak sabitliyorum, yatakta izliyormuşum gibi keyif veriyor. Ikea mağazasında kumaş olanıda denedim deri ile arasında ciddi bir konfor farkı var nedense kumaş çok sert kalça ağrıttı 5 dakika da bile. Ayrıca 10 yılda garantili ve derisi orijinal sığır derisi. Bu bütçede yukarıdaki arkadaşların dediği gibi oyuncu koltuğu almak israf. İlla oyuncu koltuğu alıcam diyorsanız da hawk veya xdrive yerine zio öneririm en azından 4d kol mekanizması ve kol destekleri falan var arkadaşımda vardı. Oda fena değildi ama 70 dns sünger kullanmalarına rağmen konforlu gelmedi pek.

Hocam ben uzun arayışlar sonucu deri markus aldım. Boyum 1.87 ve 72 kiloyum aşırı rahat ama öyle böyle değil. Resmen otururken falan gökyüzünde süzülüyorum gibi. Dizi ve film izlerken sırt kısmını 20 derece falan alıp oturma kısmınıda bir 5 derece yatırarak sabitliyorum, yatakta izliyormuşum gibi keyif veriyor. Ikea mağazasında kumaş olanıda denedim deri ile arasında ciddi bir konfor farkı var nedense kumaş çok sert kalça ağrıttı 5 dakika da bile. Ayrıca 10 yılda garantili ve derisi orijinal sığır derisi. Bu bütçede yukarıdaki arkadaşların dediği gibi oyuncu koltuğu almak israf. İlla oyuncu koltuğu alacağım diyorsanız da hawk veya xDrive yerine zio öneririm en azından 4D kol mekanizması ve kol destekleri falan var arkadaşımda vardı. Oda fena değildi ama 70 DNS sünger kullanmalarına rağmen konforlu gelmedi pek.

ZIO fabric aldım ama daha gelmedi yorumlarımı paylaşacağım başlık açıp

Hocam ben uzun arayışlar sonucu deri markus aldım. Boyum 1.87 ve 72 kiloyum aşırı rahat ama öyle böyle değil. Resmen otururken falan gökyüzünde süzülüyorum gibi. Dizi ve film izlerken sırt kısmını 20 derece falan alıp oturma kısmınıda bir 5 derece yatırarak sabitliyorum, yatakta izliyormuşum gibi keyif veriyor. Ikea mağazasında kumaş olanıda denedim deri ile arasında ciddi bir konfor farkı var nedense kumaş çok sert kalça ağrıttı 5 dakika da bile. Ayrıca 10 yılda garantili ve derisi orijinal sığır derisi. Bu bütçede yukarıdaki arkadaşların dediği gibi oyuncu koltuğu almak israf. İlla oyuncu koltuğu alıcam diyorsanız da hawk veya xdrive yerine zio öneririm en azından 4d kol mekanizması ve kol destekleri falan var arkadaşımda vardı. Oda fena değildi ama 70 dns sünger kullanmalarına rağmen konforlu gelmedi pek.
Ben kumaşını aldım deri terletir diye, kumaş olan da rahat. Sizin denediğiniz muhtemelen çok denenmekten süngeri eskimiştir, benim denediğimde de yatma sertliğini ayarlayan mekanizma bozuktu. bende kumaşından çok memnunum. Geçen deri koltukta oturdum yaklaşık 1 saat civarı baya ıslanmıştı oturduğum alan :) Klima vb yoksa kullandığınız alanda deri gerçekten dert.

Ben kumaşını aldım deri terletir diye, kumaş olan da rahat. Sizin denediğiniz muhtemelen çok denenmekten süngeri eskimiştir, benim denediğimde de yatma sertliğini ayarlayan mekanizma bozuktu. bende kumaşından çok memnunum. Geçen deri koltukta oturdum yaklaşık 1 saat civarı baya ıslanmıştı oturduğum alan :) Klima vb yoksa kullandığınız alanda deri gerçekten dert.
O konuda katılıyorum hava almayan bir alandaysanız veya klimanız vs. yoksa yazları terletiyor eski koltuğumdan iyi biliyorum kumaş çok daha az terletiyor deriye göre kesinlikle. Hayırlı olsun size de ben orda denemem sonucu yazdım dediğiniz gibi olma ihtimalide söz konusu tabii sertliği hakkında.

Yeni konular

Geri
Yukarı