Ziraat bankası alışveiş limiti sorunu

AlbionLancelot

Hectopat
Daha fazla  
Ziraat bankkartım var içine 4000TL yükledim alışveriş yapmak için ancak günlük 3000 TL limit varmış. dolayısıyla alamıyorum böyle bir saçmalık neden var merak ediyorum para benim ama kullanamıyorum. Hafta sonu olduğu için şubeye gitme şansımda yok zaten indirimlerde hafta içine kalmaz herhalde başına böyle bir şey gelen var mı?

Ziraat bankkartım var içine 4000TL yükledim alışveriş yapmak için ancak günlük 3000 TL limit varmış. dolayısıyla alamıyorum böyle bir saçmalık neden var merak ediyorum para benim ama kullanamıyorum. Hafta sonu olduğu için şubeye gitme şansımda yok zaten indirimlerde hafta içine kalmaz herhalde başına böyle bir şey gelen var mı?
Müşteri hizmetleri ile görüşün. Onlar size yardımcı olacaklardır.

Aslında “saçmalık” değil. Çoğu kişi için çok önemli. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, oradan yükseltebilirsiniz.

Bankanın karta/hesaba göre koyduğu e-ticaret limiti var ondan dolayıdır eğer toplama alacaksanız sorun olmaz da hazır kasa alacaksanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeye çalışın belki yardımcı olurlar. (Önümüzde ki haftada indirimler var o konuda merak etmeyin)

Aslında “saçmalık” değil. Çoğu kişi için çok önemli. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, oradan yükseltebilirsiniz.
En fazla 3000TL yapılıyor oradan.
Bankanın karta/hesaba göre koyduğu e-ticaret limiti var ondan dolayıdır eğer toplama alacaksanız sorun olmaz da hazır kasa alacaksanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeye çalışın belki yardımcı olurlar. (Önümüzde ki haftada indirimler var o konuda merak etmeyin)
Laptop almaya çalışıyorum müşteri hizmetleri şubeye gidin diyor şubelerde de 3000TL üstüne çıkartılmıyormuş sanırım. Hepsiburada teknosa gibi yerlerde şuan efsane cuma diye indirim yapıyorlar haftaya da mı yapacaklar?

Son düzenleme:
Nakit çekim maksimum miktarı 1.500 TL.
Alışveriş maksimum miktarı 5.000 TL.
E-Ticaret maksimum miktarı 3.000 TL.

En az 2 yıldır Ziraat kullanan biri olarak söylüyorum ki bu miktarların üzerine çıkmak gibi hakkınız yok şikayet etseniz de, talep etseniz de.

Havale veya EFT üzerinde bir kısıtlama var mı bilmiyorum. Ancak vardır diye düşünüyorum.

Ben bu durum hakkında birkaç kez mağdur oldum ödeme konusu yüzünden. Bundan kaynaklı şikayet ve taleplerde bulundum.
Ancak kendi paramızı dahi bankanın belirlediği miktarda harcayabilirken bankaya istersek tonlarca para yatırabiliyoruz.

Bu kısıtlamanın tek sebebi dediklerine göre bankanın para çıkışını belli bir dengede tutmak için olduğu söylendi bana zamanında.

ATM üzerinden 1500 TL üzeri para çekiminde ciddi para kesiyor 80 TL civarlarına dayanan.
Hesabınıza tanımlanan genel banka neresiyse oradaki gişeden para kesilmeden istediğiniz kadar para çekebiliyorsunuz hesabınızdaki paradan. Başka bir şubeden ise para kesimi gerçekleştiriliyor.

Şu an diğer bankalarda kullanım limit hakları nedir bilmiyorum.

Parayı Papara'ya yatırın paparanın kartını alın (isimli ve çipli ücretsiz) oradan almayı deneyin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı