Ziraat Bankası döviz hesabı açmak

AliYağcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum ve üniversitede veya mezun olduktan sonra yurt dışına gitmek gibi bir amacım var. Sınava hazırlandığım için pek para harcamıyorum, ayrıca aylık 50-100$ arası bir pasif gelirim var. Günlük harçlığımı da biriktirince aylık ortalama 200$ gibi bir para yapıyor. Ben bu parayı TL olarak aldığım için dolar arttıkça yurt dışı da benim için hayal oluyor. Ziraat Bankası müşterisiyim. Bu parayı biriktirebileceğim bir döviz hesabı açmaya karar verdim. Fakat kafamda bir kaç soru var.
1-Döviz hesabının herhangi bir ücreti, aidatı, vergisi var mı?
2- Vadeli hesap açmak mantıklı mı?
Not: Bankayı aradım, ulaşamadım. İnternetteki cevaplar da karışık olduğu için buraya konu açmaya karar verdim. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Üniversite öğrencisiyim. Döviz hesabımın herhangi bir ücreti, aidatı yok. 18 yaşından küçük olduğunuz için sizi bilemiyorum ama. Anne-babanıza bağlı ek hesap ise, onlar öğrenci olmadığı için belki masraf çıkarabilirler. Onu mutlaka arayıp öğrenmelisiniz diye düşünüyorum.

Son baktığımda döviz için verilen faizler yok gibi bir şeydi. Ana paranız fazla olduğu için getirisi daha yüksek olabilir. Hiç kullanmıyorsanız vadeli hesapta durmasının tek dezavantajı, aniden ihtiyacınız olduğunda çekememeniz olabilir. Bir deneyin, aylık kaç dolar faiz teklif ediyor banka görün derim.

Merhabalar, şu an üniversite sınavına hazırlanıyorum ve üniversitede veya mezun olduktan sonra yurt dışına gitmek gibi bir amacım var. Sınava hazırlandığım için pek para harcamıyorum, ayrıca aylık 50-100$ arası bir pasif gelirim var. Günlük harçlığımı da biriktirince aylık ortalama 200$ gibi bir para yapıyor. Ben bu parayı TL olarak aldığım için dolar arttıkça yurt dışı da benim için hayal oluyor. Ziraat Bankası müşterisiyim. Bu parayı biriktirebileceğim bir döviz hesabı açmaya karar verdim. Fakat kafamda birkaç soru var.
1-döviz hesabının herhangi bir ücreti, aidatı, vergisi var mı?
2- vadeli hesap açmak mantıklı mı?
Not: Bankayı aradım, ulaşamadım. İnternetteki cevaplar da karışık olduğu için buraya konu açmaya karar verdim. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ziraat bankasında vadesiz altın hesabım var yatırım yapıyorum. Herhangi bir ücret, aidat veya vergi ödemiyorum. Siz de ödemezsiniz.

Üniversite öğrencisiyim. Döviz hesabımın herhangi bir ücreti, aidatı yok. 18 yaşından küçük olduğunuz için sizi bilemiyorum ama. Anne-babanıza bağlı ek hesap ise, onlar öğrenci olmadığı için belki masraf çıkarabilirler. Onu mutlaka arayıp öğrenmelisiniz diye düşünüyorum.

Son baktığımda döviz için verilen faizler yok gibi bir şeydi. Ana paranız fazla olduğu için getirisi daha yüksek olabilir. Hiç kullanmıyorsanız vadeli hesapta durmasının tek dezavantajı, aniden ihtiyacınız olduğunda çekememeniz olabilir. Bir deneyin, aylık kaç dolar faiz teklif ediyor banka görün derim.
19 yaşındayım, lise mezunuyum. Bir sıkıntı çıkmaz galiba.

Hiçbir banka vadesiz hesap açım veya kullanım ücreti almıyor. Eskiden alırlardı bazıları o da yasaklandı.
Döviz vadeli hesapları da açmaya değmez, 2000 doların olsa yılda 15-20 dolar bir şey geçer eline. 3-5 kuruş para için paranı kilitlersin lazım olunca çekemezsin sıkıntı olur hiç bulaşma.

Yeni konular

Geri
Yukarı