Ziraat Bankası Fast işlemlerinde mesaj ücreti kesiyor

arthurmorgan34

Hectopat
Arkadaşlar Ziraat Bankası bende Fast işlemleri ücretsiz ancak benden mesaj ücreti altında 25 kuruş kesiyorlar. Normalde pek bir para değil ama para küsuratlı kalıyor o yüzden sıkıntı çıkıyor, bunu nasıl kapatabiliriz?

Fast veya EFT ile parayı gönderirken son aşama onay kısmında "SMS bilgilendirme" kısmı açık veya kapalı yazar, muhtemelen sizde açık olduğu için hizmetten ücret kesiyorlar. Ayarlardan bilgilendirme tercihlerinde SMS bilgilendirme kısmını kapatıp bir deneyin.

Süper şube özelliğine geçebilirsiniz. Fast ücreti kesmiyor böylelikle. Onun haricinde bunun kapatma/ayarlama gibi bir ayarı yok.

Fast ücreti değil de bilgilendirme ücretinden bahsedilmiş.

Bunu Ziraat yapıyor pandemi döneminde ücretsiz olduğu dönemde de kesiyordu. Aradım bankayı dedim nedir bu böyle o EFT ücreti değilmiş mesaj mı neydi öyle bir şeyin ücretiymiş. Dedim bana mesaj göndermeyin istemiyorum öyle bir seçenek yokmuş öyle söylemişlerdi. Sonrasında kullanmayı bırakmıştım bankayı.
Şimdilerde zorunlu olarak kullanıyorum sadece havale muafiyetim olduğu için Papara'ya havale olarak transfer yapıp oradan istediğim bankaya aktarıyorum.

Süper şube özelliğine geçebilirsiniz. Fast ücreti kesmiyor böylelikle. Onun haricinde bunun kapatma/ayarlama gibi bir ayarı yok.

Zaten süper şube kesmiyor ücret sadece SMS ücreti kesiyorlar o yüzden para kusuratli kalıyor sıkıntı oluyor.

Fast veya EFT ile parayı gönderirken son aşama onay kısmında "SMS bilgilendirme" kısmı açık veya kapalı yazar, muhtemelen sizde açık olduğu için hizmetten ücret kesiyorlar. Ayarlardan bilgilendirme tercihlerinde SMS bilgilendirme kısmını kapatıp bir deneyin.

Fast ücreti değil de bilgilendirme ücretinden bahsedilmiş.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı