Ziraat Bankası Nakit Avans Çekme

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar KYK kredisi alan bir öğrenciyim. Bu ay okulun son ayı dönem bitiyor diye biraz abarttım harcamaları ama birkaç detayı unuttum ve haliyle nakite sıkıştım. Çevremden duyuyorum "nakit avans çektim para kalmadı" gibisinden söylemler duyuyorum. Bu nakit avans tam olarak nedir? Tahminimce önümüzdeki ayın yatacak olan parasının bir kısmını bu ay çekmek olduğunu düşünüyorum eğer doğru biliyorsam bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
sanırım max 125 tl çekebiliyorsun. önümüzdeki ay para yatınca banka çektiğin miktarı otomatik olarak yatan paradan kesiyor diye biliyorum.

Arkadaşlar KYK kredisi alan bir öğrenciyim. Bu ay okulun son ayı dönem bitiyor diye biraz abarttım harcamaları ama birkaç detayı unuttum ve haliyle nakite sıkıştım. Çevremden duyuyorum "nakit avans çektim para kalmadı" gibisinden söylemler duyuyorum. Bu nakit avans tam olarak nedir? Tahminimce önümüzdeki ayın yatacak olan parasının bir kısmını bu ay çekmek olduğunu düşünüyorum eğer doğru biliyorsam bunu nasıl yapabilirim?
Nakit avans kredi kartının nakit çekebilme limitidir kredi kartını normal alışveriş için kullanabildiğin gibi bir de nakit çekmek için kullanabiliyorsun. Ayrıca nakit avans çekme ücreti 10 tl gibi bir şey bu bankadan bankaya karttan karta değişiyor benim en son çektiğim kartta böyleydi. Onun dışında % bilmem kaç faiz var bunu da çekerken söylüyor atmde kredi kartını seçip nakit çekme kısmından yapabilirsin normal kredi kartı borcunda gözükür bir farkı yok onun dışında.
Bir de harçlık avans var bu da banka kartına yatan 500 bursunu harcadın diyelim bi 400 tl daha eksiye düşebiliyorsun nakit olarak çekemezsin ama kuyumcudan 300lük altın al sat yaparak nakite çevirilebiliyor sonraki ay bursun yatınca önce o eksiye düşen değer sıfırlanıyor kalanı nakit olarak yatıyor yine eksiye düşebiliyorsun böyle böyle ay atlatırsın :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı