Çözüldü Ziraat hesabını internet bankacılığına tanımlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

imyourhero

Kilopat
Yer
Zion
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Geliştirici
Ziraat Bankası hesabımda bir miktar para vardı. Ana ve virman hesaplar var. Para virman hesaptaydı. Geçen mobil uygulamada karıştırırken virman hesabı ana hesap yapayım dedim, şu an saçma geldi ben de farkındayım. Para boşa düştü. Demek istediğim paranın olduğu hesap ana hesap da değil, virman da. Paranın olduğu hesabı ana veya virman hesap olarak tanımlamaya çalıştığım zaman; bu hesabınızı internet bankacılığına tanımlamanız gerekiyor uyarısı alıyorum. Benim bu hesabı internet bankacılığına tanımlamak için illa bankaya gitmem mi gerekiyor? Bana bir çıkış yolu bulursanız sevinirim.

Çözüm
Karta istediğiniz hesap tanımlı olmadığında göremiyorsunuz.

Karta tanımlı olsa dahi internet bankacılığında işlem yapılamıyor.

Karta tanımlı durumda. Ama internet bankacılığına açık değil. Mantıken göstermesi gerekiyor. Sonuçta hesapta aksiyon gösteremememin nedeni internet bankacılığına kapalı olması.

ATM de diğer hesabınızı da görebilirsiniz. Para transferi bölümünde hesaplar arası virman yapılabiliyor. Tabii ki karta bağlı hesaplar bölümünden çıkartma işlemi yapmadıysanız.​
Daha önce de dediğim gibi internet bankacılığı ile ilgili şubede sözleşme imzalamanız gerekiyor. Sonrasında ikinci hesabınızı da internet bankacılığına tanımlatabilirsiniz. Bu şubeden yapılacak bir işlem.​
Şimdilik şube ile uğraşmayın, ATM'ye gidip, internet bankacılığında görünen hesaba transferi tamamlayın.​
Karta istediğiniz hesap tanımlı olmadığında göremiyorsunuz.

Karta tanımlı durumda. Ama internet bankacılığına açık değil. Mantıken göstermesi gerekiyor. Sonuçta hesapta aksiyon gösteremememin nedeni internet bankacılığına kapalı olması.

ATM de diğer hesabınızı da görebilirsiniz. Para transferi bölümünde hesaplar arası virman yapılabiliyor. Tabii ki karta bağlı hesaplar bölümünden çıkartma işlemi yapmadıysanız.​
Daha önce de dediğim gibi internet bankacılığı ile ilgili şubede sözleşme imzalamanız gerekiyor. Sonrasında ikinci hesabınızı da internet bankacılığına tanımlatabilirsiniz. Bu şubeden yapılacak bir işlem.​
Şimdilik şube ile uğraşmayın, ATM'ye gidip, internet bankacılığında görünen hesaba transferi tamamlayın.​

Çözüm
ATM de diğer hesabınızı da görebilirsiniz. Para transferi bölümünde hesaplar arası virman yapılabiliyor.​
Böyle bir şey hatırlamıyorum ama.
1590450342479.png

Yarın sokağa çıkma yasağı var. Sonraki gün halledeceğim.
WhatsApp Image 2020-05-26 at 02.49.25.jpeg
WhatsApp Image 2020-05-26 at 02.49.25 (1).jpeg

@bytesbix hocam para 5002'de ve 5002'yi ana veya virman olarak kullanamıyorum. Virman hesap yok. 3. Hesap açtım, parayı aktarabilirim belki diye ama başarısız.

Son düzenleme:
Böyle bir şey hatırlamıyorum ama.Eki Görüntüle 573683
Havale işlemleri altında virmanı yapabilirsiniz. Ancak ikinci hesap İnternet Bankacılığında işleme açık olmadığından şimdilik işe yaramayacak.​
Gün içinde virman için ekran görüntüsü eklemeye çalışırım.​

@imyourhero, İnternet Bankacılığında yeni hesap açsanız bile 5002 ile biten hesabı etkilemeyecek. Ana hesap olarak kullanmanıza gerek yok. Parayı ATM den transfer edin yeter. Başka bir alternatif olsa güzel olurdu ancak şu an yapılabilecek en mantıklı iş ATM den transfer.​

Havale işlemleri altında virmanı yapabilirsiniz. Ancak ikinci hesap İnternet Bankacılığında işleme açık olmadığından şimdilik işe yaramayacak.​
Gün içinde virman için ekran görüntüsü eklemeye çalışırım.​

@imyourhero, İnternet Bankacılığında yeni hesap açsanız bile 5002 ile biten hesabı etkilemeyecek. Ana hesap olarak kullanmanıza gerek yok. Parayı ATM den transfer edin yeter. Başka bir alternatif olsa güzel olurdu ancak şu an yapılabilecek en mantıklı iş ATM den transfer.​

Peki şubeye gitmeye karar verirsem bunların tamamını çözebilirim değil mi?

Şubeye giderek sorunu tamamen çözebilirsiniz ama bence gitmenize gerek yok. Ana hesabınız ve yeni oluşturduğunuz/oluşturacağınız hesaplar internet bankacılığında kullanılabiliyor. Sonu 5002 numaralı hesabınızda bulunan parayı diğer hesabınıza aktarınca sorun kalmıyor. Salgın devam ettiği sürece şubeye gitmek gereksiz bir risk. Çalışan sayısı da az olacağından bekleme süreniz biraz fazla olabilir. ATM de tuşlara dokunurken dikkat edin, varsa eldiven kullanın.​

Geri
Yukarı