Ziraat KYK Kredi Kartında Para Kesimi Nasıl Oluyor?

G3258

Kilopat
Makaleler
5
KYK kredisi aldığım için bu kredi kartından da verdiler. 1300 lira limiti varmış. Şimdi ben bu limiti kullanırsam, sonraki 2 ayın parasından mı keserler, yoksa benim bu 1300 lirayı kullandığım ay yatırmam mı gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harcama yaptığında borçlar kısmında gözüküyor ve diğer ay asgari tutarını ödemen gerekiyor.
Hocam asgarisini ödemeyin. Asgariden ne kadar fazla öderseniz o kadar iyi. Bir de geciktirmeyin. KYK burs/kredinizden kesilir. Mümkünse açlıktan ölecek düzeye gelmediğiniz sürece de önermem. Çok sıkıntıya girersiniz. Faiz yok falan diyor milleti kandırıyorlar ama asgari ödeye ödeye o borç size 1500 1600 oluyor 4-5 ayda.

Şimdi dostum kredi kartlarının hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi olur. Kesim tarihi geldiğinde kredi kartı harcamalarına bakarlar, borç olarak senden isterler. Hesabında para varsa şaaak diye alırlar, paran yoksa son ödeme tarihine kadar beklerler para yüklemeni. Yüklemezsen de senin o borcunu arttırırlar, arttırırlar ve daha da arttırırlar. 500 lira borcun mu var? 3 ay ödemezsen donuna kadar alırlar mesela.

Dikkatli olmazsaniz birkac ay icinde tamamen kitlenir ve odeyemez duruma gelirsiniz. O yuzden ihtiyac olmadikca kredi kartini kullanmayin ve asgarisini yatirip surekli devrettirmeyin. Size tavsiyem budur.

Bu arada kredi karti borcunuzu odemez, surekli ertelerseniz kredi puaniniz duser. Ilerde bankalar size kredi vermez, verse de yuksek faiz ister cunku BKM denilen ortak sistemde bir musteri sicil kaydiniz olusuyor. Gelecekte sorun yasamamak icin bunlari bilmeniz iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı