Ziraat Mobil "Mobil temassız ödeme özelliğini kullanmanıza izin verilmemektedir"

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Telefon modeli: Samsung Galaxy S7.

Bu şekilde bir hata alıyorum. Tüm izinler verildi, Ziraat uygulaması en güncel durumda. Buna ek olarak 2 kez sıfırdan uygulama kurulumu ve cihaz eşleştirmesi de yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Bu sorunu yaşayıp çözenler var mıdır? Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yardımcı olamıyor, şubeye gidin diyorlar ancak bu durumun şubeyle vs. alâkası olduğunu düşünmüyorum. Telefon kaynkalı muhtemelen ama nedeni nedir, çözülebilir mi?

WhatsApp Image 2022-05-18 at 21.16.08.jpeg

WhatsApp Image 2022-05-18 at 21.16.07.jpeg

Benim telefonum Asus ZenFone 5z bende sorun yaşıyordum şöyle çözdüm;
Ayarlar dan NFC ye girdim -> Dokundur ve Öde ayarına girdim -> Ödeme Varsayılanı ayarına tıklayıp oradan Ziraat Mobil yada MankKart Mobil uygulamasını seçtim sonra BankKart mobil uygulamasını kaldırıp tekrar yükledim ve oldu.

Benim telefonum ASUS ZenFone 5Z bende sorun yaşıyordum şöyle çözdüm;
Ayarlardan NFC'ye girdim -> Dokundur ve Öde ayarına girdim -> Ödeme Varsayılanı ayarına tıklayıp oradan Ziraat Mobil'ya da MankKart Mobil uygulamasını seçtim sonra Bankkart mobil uygulamasını kaldırıp tekrar yükledim ve oldu.

Ne yazık ki, bu yöntem benim için işe yaramıyor. Samsung S22

Ne yazık ki, bu yöntem benim için işe yaramıyor. Samsung S22
Hocam Android sürümünüz nedir? Root-ROM vs. de yoksa yurt içi cihazdan çalışması gerekli.

Galaxy S7 cihazımda şöyle yaparak kullanıyorum başta bende de aynısı olmuştu. Ayarlar > Bağlantılar > NFC ve Ödeme > Ayarı aç > Dokun ve öde > Ödeme kısmında otomatik ziraat seçili bende sizde farklı kart seçiliyse ziraate alıp Ziraat Mobil yerine açık uygulamayı kullan seçili olacak. Ziraat uygulamasında ise Kartlarıma basınca Mobil temassız ödeme tanımlama tıklayıp kullandığınız kartı seçmeniz gerekecek yine aynı hatayı veriyorsa Google Play üzerinde geliştiriciye mesaj yazmanız sorununuzu halledebilir. (Güncelleme istemeniz bağlamında)

Geri
Yukarı