Zishu kanalı telif yemiyor mu?

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Merhaba. Aktif olarak profesyonel bir şekilde Valorant oynuyorun. Aşağıda ki SS de ki arkadaş gibi YouTube'a oyun montajları yükleyeceğim. Anlamadığım konu şu;
Bu arkadaşın kullandığı şarkıları çoğu popüler şarkılar. Hiç telif yemiyor mu? Ya da ceza almıyor mu? Nasıl para kazanabiliyor YouTube'dan?
Kanal Bu arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1 MB · Görüntüleme: 49
Merhaba. Aktif olarak profesyonel bir şekilde Valorant oynuyorun. Aşağıda ki SS de ki arkadaş gibi YouTube'a oyun montajları yükleyeceğim. Anlamadığım konu şu;
Bu arkadaşın kullandığı şarkıları çoğu popüler şarkılar. Hiç telif yemiyor mu? Ya da ceza almıyor mu? Nasıl para kazanabiliyor YouTube'dan?
Kanal Bu arkadaşlar.
Popüler bir kanal olduğu için telif yemiyor sanırım çünkü başkalarının şarkısını herkes ögrensin diye sanırım.

Kanal Bu arkadaşlar.

Kanka adam videolarının altına kullandığı şarkının adını orijinal şarkının video linkini koymak zorunda ya da sanatçının belirlediği kriterlere göre açıklama başlığı yazması lazım yoksa telif her türlü yer bir de para kazanma kapalı oluyor zaten telifli şarkılardan dolayı bazı yayın evleri para kazanma kısıtlamasını kaldırabiliyor.

Kanka adam videolarının altına kullandığı şarkının adını orijinal şarkının video linkini koymak zorunda ya da sanatçının belirlediği kriterlere göre açıklama başlığı yazması lazım yoksa telif her türlü yer bir de para kazanma kapalı oluyor zaten telifli şarkılardan dolayı bazı yayın evleri para kazanma kısıtlamasını kaldırabiliyor.
Evet son montajına baktım. Orada var orjinal linki şarkının.

Kanal Bu arkadaşlar.
Altına song'u koyuyor böylece telif yemiyor.

1663500393717.png

Genelde arkaya şarkı koyduğun zaman telifli veya telifsiz fark etmez sanatçının ya da yayın evinin belirlediği kriterler ile videoyu atmak zorundasın yoksa yayın evi ya da sanatçı fark ederse videon kaldırılıp kanalın 1 ihtar yiyecektir.
Tabii baştan iletişim bilgilerinizden yayın evi kurumsal e-posta hesabı ile uyarı mektubu atar eğer dediğini yapmazsanız içeriğiniz kaldırılır ve kanalınız 1 ihtar yer 3. ihtarda kanalınız kapanır.

Genelde arkaya şarkı koyduğun zaman telifli veya telifsiz fark etmez sanatçının ya da yayın evinin belirlediği kriterler ile videoyu atmak zorundasın yoksa yayın evi ya da sanatçı fark ederse videon kaldırılıp kanalın 1 ihtar yiyecektir.
Tabii baştan iletişim bilgilerinizden yayın evi kurumsal e-posta hesabı ile uyarı mektubu atar eğer dediğini yapmazsanız içeriğiniz kaldırılır ve kanalınız 1 ihtar yer 3. ihtarda kanalınız kapanır.
Peki bu yayınevine para vs veriliyor mu işler nasıl ilerliyor. Ben çünkü buna iş olarak bakıyorum. Sırf youtubeye içerik üretmek için PC mi yükselttim :D

Peki bu yayınevine para vs veriliyor mu işler nasıl ilerliyor. Ben çünkü buna iş olarak bakıyorum. Sırf YouTube'a içerik üretmek için PC mi yükselttim :D

Müzikte telif hakkı olduğu zaman YouTube zaten video yükleme ekranında kontroller kısmında uyarı işareti ile belirecek orada videonuzun nelerden etkileneceği yazıyor size birkaç örnek atayım.

1663501325064.png

Bu tür telif haklı bir şarkı koyunca videonuz bazı coğrafi bölgelerde YouTube'da aratsanız dahi önünüze çıkartmıyor.

1663501569216.png

Bu tür telif haklı bir şarkı koyunca videonuz hiçbir şekilde etkilenmez fakat para kazanma açıksa o videodan para kazanamıyorsunuz.
Tabii bu para kazanmama mevzusu her telifli şarkı için geçerli değildir bazı telifli şarkılarda hiç kısıtlama olmayabilir.

Geri
Yukarı