".zobm" fidye virüslü dosyalar nasıl kurtarılır?

ozddemustafa

Kilopat
Daha fazla  
Eski dizüstü bilgisayarıma ".zobm" virüsü bulaşmıştı. Şimdi bu dosyaları kurtarmak istiyorum. Bu işlerden anlayan biri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu uzantılı zararlı için çözüm mevcut görünüyor.

Rehberi inceleyin:

İlgili araç:

Bu uzantılı zararlı için çözüm mevcut görünüyor.

Rehberi inceleyin:

İlgili araç:
Teşekkür ederim fakat kullanımını pek anlamadım.

Teşekkür ederim fakat kullanımını pek anlamadım.
Hangi noktada takıldınız? Öncelikle rehberi okumanız gerek.

İlk olarak zararlıyı sistemden kaldırmanız gerekiyor, bunun için sistemde AV yoksa Kaspersky Internet Security indirip zararlıyı kaldırmayı deneyin. Önce zararlı gitmeli yoksa bir anlamı olmaz.

Ardından rehbere uygun şekilde aracı kullanmayı deneyin. Takıldığınız noktada soru sormaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun.

İlk olarak zararlıyı sistemden kaldırmanız gerekiyor, bunun için sistemde AV yoksa Kaspersky Internet Security indirip zararlıyı kaldırmayı deneyin. Önce zararlı gitmeli yoksa bir anlamı olmaz.

Ardından rehbere uygun şekilde aracı kullanmayı deneyin. Takıldığınız noktada soru sormaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim.

Hocam Kaspersky Internet Security ile tam tarama mı yapmam gerekli?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı