Zone Alarm Pro Türkiye'de Kullanamama Sorunu

115699

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 4 yıldır Zone Alarm'ı ücretsiz (free version) olarak kullanıyorum. 2 gün evvel PRO olarak indirimden de yararlanıp satın almaya karar verdim. Fakat son satın alma ekranında kart bilgilerini girdikten sonra bir türlü onay vermedi. Ben de Live Chat özelliği ile konuya dair görüşme yaptım ve bana firma yetkilisi "Türkiye'ye satış yapmadıklarını, dünyada bu şekilde birkaç ülke olduğunu ve bu yüzden PRO'yu satın alamayacağımı, bu yüzden de kartıma onay vermeyip hata verdiği" söylediler.

Ben de bir şey demeden kapattım sohbet ekranını. Bu aksam tekrar Live Chat konusma başlattım ve konunun gösterdiğim adresin TR olmasından mı yoksa Kartımın TR olmasından mı (Visa neticede) diye sordum (Olmadı Almanya'da bir adres veririm). Beklettiler beni ve şunu dediler "Geliştiricilerimize danıştım, PRO olarak satın alsanız bile Türkiye'ye destek vermiyoruz, Uygulamamızın PRO versiyonu TR'de çalışmamaktadır. Bu yüzden alım işlemi yapmayın ve size başka uygulamaları öneririz."

Şok oldum olmasına da bu nasıl bir durum? Satın alamıyorum hadi onu geçtim; "Uygulamanın Pro'su Türkiye'de çalışmayacaktır" nasıl söz konusu olabilir? Bir mantığı ya da bilgisi olan var mı? Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar mesele'yi bir görüşme daha yaparak hallettim.. Konu şu, evet ZoneAlarm Türkiye' ye satış yapmıyor. Bunun indirimli bağlantı ve ya normal alımla bir alakası yok adamlar fiziki olarak ürün istemesek bile yani sadece online download bile olsa Türkiye'deki kişilere destek vermiyor. Ve hali ile ürünü satın alamıyorsunuz.. Ve adresiniz TR ise ödemeyi kabul etmiyor ve KEY vermiyor..

Dün akşam Almanya' dan bir adres göstererek (Üniversitedeki okurken kaldığım yurt) ürünü satın aldım.. Ve yaptığım son bir görüşmede de netleştirdim bunu. Türkiye' ye destek vermedikleri için ürünü Türkiyede adres belirtenlere satmıyorlar (ödeme adresi) Bu yüzden de alım için ancak Yurtdısından bir adres göstermeniz gerekiyor. O zaman satın alma işlemi başarılı oluyor..

Ayrıca ZA' nın cok garip bir ücret politikası var.. Aynı ürün farklı farklı sayfalarında farklı bedeller ile yansıtılıyor hangisine tıklarsanız da onun üzerinden satım yapıyor.. Şuan için benim bulabildiğim ve alım yaptığım;

ZoneAlarm - Professional Firewall, Antivirus & Security Software

ESET NOD 32 + ZA PRO Firewall + AntiMalwareByte benim suanki durumum..

The_Miller öneriniz için de ayrıca çok teşekkür ederim fakat COMODO' da cok sorun yaşadım ben. Sürekli bağlantı kilitlenmeleri vs. Belki de benim bilgi eksikliğimdir bir şey diyemem ama ZA'yı yıllardır kullanıyordum zaten. Bildiğim bir ürün olduğu için de onu tercih ettim. UYgulamanın TR' de çalışmama gibi bir durumu söz konusu değil ayrıca.. Sadece dediğim gibi Türkiye' ye satış yapmıyorlar ve Ürüne destek vermiyorlar..

Saygılarımla arkadaşlar..

Sizin adınıza sevindim. CheckPoint, Firewall konusunda gerçekten iyi ama iş yazılıma gelince Symantec kadar değil. Güçlü bir Firewall, IPS, Antivirus istiyorsanız gelecek sefere, Symantec ürünlerine'de şans vermenizi tavsiye ederim.
PC Magazine'den karşılaştırmalara bakabilirsiniz;
Check Point ZoneAlarm Extreme Security 2016
Symantec Norton Security Deluxe

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı