Zoom ne kadar güvenli?

Ben kendim için sorun olacağını düşünmüyorum. Bilgisayarı sadece oyun için kullanıyorum, arkasından ağlayacağım bir verim de yok. Bankacılık ve alışveriş işlemlerini telefondan yapıyorum. Derslerde kozmik oda sırlarını konuşmadığımızdan çok umursamıyorum.
Ben; böyle uzun uğraşlar sonucu bir prestij kazanan firmaların ufak tefek ve (olsa bile) kısa vadeli kazançlar için firmayı tüm cümle aleme rezile edecek aptalca şeyler yapmak yerine (Kullanıcı verilerini silmek, banka numarası çalmak vs.); uzun vadeli ve de yasal sayılabilecek, kolayca itiraz edebilecekleri, kanıtlaması zor şeyler (kullanıcı verilerini satmak, bilgi toplamak ve hatta yapay zeka uygulamalarını eğitmek için kullanmak gibi) yapacaklarını sanıyorum.

Bazı derslerde +18 görüntüler çıkmış ve güvenlik açıkları var. Üstelik eba canlı ders Zoom uygulamasını kullanıyor şaka gibi.

Ayrıntı:

Ya bilgilerini almışlarsa almışlardır zaten de. O yüzden çok takmıyorum ben ama tedbiri de elden kaçırmamak lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zoom, uçtan uca şifreleme ve güvenli mesajlaşma hizmeti veren Keybase şirketini satın aldıktan sonra ücretsiz kullanıcılar için de uçtan uca şifreleme sunmaya başladı bildiğim kadarıyla ancak güvenliğinden emin olamadığımız ve kurulum gerektirmediği için Google Meet kullandık biz derslerimizde

Uygulama zaten aşırı ağır. Hocalara diyoruz "Hocam güvenlik açığı var. Başka uygulama kullanalım." onlar gidiyor konferansa gidip şifre atıyorlar. Siber korsanlar zoom 'a girmiş onlar konferansa şifre atıyor. Yok böyle bir zeka. Yılların Skype 'ı var abi, Skype varken zoom ne?

Geri
Yukarı