Zoom'da mikrofon kendi kendine açılıyor

Hayır geçerli. EBA'da Zoom altyapısını kullanıyor zaten. Hoca bizim kameramızı ve mikrofonumuzu kendi keyfine göre açıyor Zoom'da.

Bu işte bir sorun var o zaman. Normalde Zoom'da açtığı zaman bir uyarı geliyor ve oradan unmute tuşuna basmadığımız sürece açılmıyor fakat EBA'da tüm öğretmenlerim tüm öğrencilere karşı %100 erişimi bulunmakta.

Bu işte bir sorun var o zaman. Normalde Zoom'da açtığı zaman bir uyarı geliyor ve oradan unmute tuşuna basmadığımız sürece açılmıyor fakat EBA'da tüm öğretmenlerim tüm öğrencilere karşı %100 erişimi bulunmakta.
Dostum zorlama işte, aynı EBA'daki gibi hiç sormadan açılıyor. Hoca ile alakası yok, Zoom'u kurcalarken arkadaşlarla test ettik hiç yok uyarı falan.

Dostum zorlama işte, aynı EBA'daki gibi hiç sormadan açılıyor. Hoca ile alakası yok, Zoom'u kurcalarken arkadaşlarla test ettik hiç yok uyarı falan.

Konuyu tekrar aktif ediyorum. Bugün 5 kişi Zoom meeting oluşturup mikrofonu açmayı ekran kaydetmeyi vb şeylerin çoğunu denedik. Zoom üzerinden bir şey yapmak istediğin zaman kişiye istek gönderiliyor. İstersen açabiliyor istersen açamıyorsun. Fakat öğrentmenle EBA üzerinden denediğimiz zaman dediğim gibi öğrencilere tam yetkisi olduğunu gördük. Mikrofonu açarken istek vb gelmiyordu. Yani Zoom'da mikrofonun açılması öğrentmenle ilgili bir şey değil Zoom'un ufak bir hatası. Hatta bunu üzerine geribildirim yaparsak düzeleceğini sanıyorum. İyi günler...

Sen mikrofonunu/kameranı açmadığın süreç kimse açamaz. Sadece bildirim gönderebilir, onda da tahminen öğretmen mikrofonunuzu açmak istiyor gibi bir şey gelir. Kabul etmezsen açılmaz.

Geri
Yukarı