Zoom'un Net Kalıntıları

Kamil42

Centipat
Yer
Masaüstü
Daha fazla  
Arkadaşlar malumunuz salgın nedeniyle eğitim uzaktan yapılıyor. En çok da Zoom uygulaması kullanılıyor.
internette sorun çıktığında sık sık netstat komutunu kullanırım. Bugün komut istemine netstat yazdığımda:
netstat.PNG

Zoom'u gördüğümde biraz şüphelendim. Çünkü Zoom kapalıydı (arkaplan dahil). İnternet kablosunu çıkardım tekrar denedim, liste kısaldı ama sonuç aynı idi. Programı kaldırıp DNS önbelleği vs. temizledim ama sonuç elde edemedim. Bu listede Zoom'un ne işi var açıklarsanız minnettar kalacağım.

Ya bu zoom yasaklanmadı mı? Biz de ders işlemeye başlayacaktık öncesinde konuşma vs. yapmıştık fakat daha sonrasında iptal oldu. Kişisel bilgilerin korunması için. Bazı öğretmenlerin hesaplarından para filan da kesilmiş sanırım. MEB yeni bir karara kadar EBA dışındaki programları yasakladı diye biliyorum.

Arkadaşlar sorun çözülmüştür. Bunların manuel dns yönlendirmesi (kısaca bağlantı engelemek için kullanılan yöntem) yüzünden kaynaklandığını farkettim. Zoom'un ne kadar güvenli olduğuna dair bir konu açarım görüşmek dileğiyle.

@Alpha Frozen MEB yasakladı sadece, örneğin benim okuduğum üniversite Zoom kullanıyor şu an.

Ya bu zoom yasaklanmadı mı? Biz de ders işlemeye başlayacaktık öncesinde konuşma vs. yapmıştık fakat daha sonrasında iptal oldu. Kişisel bilgilerin korunması için. Bazı öğretmenlerin hesaplarından para filan da kesilmiş sanırım. MEB yeni bir karara kadar EBA dışındaki programları yasakladı diye biliyorum.

Meb yasakladı mı bilmiyorum ama eba canlı dersler zoom üzerinden yapılıyor.

Ayrıntı:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı