Zorunlu dersler nasıl oluyor?

Anlıyorum "Kardeşim" benim yerime sen okudun sanırım benden daha iyi yaşayıp görmüşsün. Staj+Meslek dersleri ana ders olarak geçiyor 12.sınıfta Gıda mühendisliği okuyordum ve gıdalarda temel kalite kontrol analizleri diye bir ders var mesela bu ana ders edebiyat gibi veremezsen kalıyorsun, bunun gibi 4 5 ders daha vardı. Bizde matematik yoktu yer kalmadığı için, seçmeli matematik görüyorduk matematik yerine gıda dersleri görüyorduk ve bu dersleri veremezsek mezun olamıyorduk. Şimdi benim gözümden bakalım olaya, ben gıda bölümünü sevmiyorum zorunluluktan gidiyordum. Günümün yarısını neden sevmediğim bir bölümün işi için çalışıp geçireyim, neden sevmediğim bir bölümün derslerine çalışarak zaman kaybedeyim. Bunları yapmak yerine kendi hayalimin peşinden koştururum, üniversiteye hazırlanırım. Meslek liseleri üniversiteye değil, mezun olduktan sonra o mesleğe hazırlıyor seni bu bir gerçek. Durum böyle olduğu için bahsettiğin o diplomaların hiç biri umrumda değil üzgünüm.

Geç kaldın bile sınava çalışmaya, burda takılacağına git çalış dersine, abi tavsiyesi. 😶

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı