Zorunlu temel ihtiyaçlar neler?

Pandeminin başından beri diyoruz bu tip ürünleri yasaklayın diye. Daha yeni akıllarına geldi.
Küçük esnaf zaten iş yapamıyor. Süpermarket zincirleri ayakkabı satar mı? Kıyafet, bahçe kırtasiye ürünleri satar mı?
Bırakalım da şu işi; bu ürünleri satan işletmeler yapsın.

Alacağın bilgisayar malzemesini internet üzerinden alabilirsin. Zaten daha ucuza internette satılıyor. Böyle bir ürünün satış yeri zaten internet mecrasıdır.

Şu taraflı gazeteleri okuyup okuyup buraya atmayın. Sonra herkes saçmalıyor böyle.
Öncelikle gazetenin taraflı olduğunu bilmiyordum. Zaten sadece yeni yasak maddeleri için paylaştım. Aslında küçük esnaf için çok iyi oldu. Ama bir defterin fiyatı 2 katına satılıyor. Esnafta haklı. Markete ucuzdan geliyor. Ve daha çok satıyor. Umarım esnaf daha çok kazanır.🙁

Şöyle bi düşününce haberlere çıkan esnaf geldi aklıma. O insanların yüzündeki tükenmişlik, umutsuzluk geldi aklıma. Yani iyi oldu bu yasak. Şu an sevindim.🙂

Öncelikle gazetenin taraflı olduğunu bilmiyordum. Zaten sadece yeni yasak maddeleri için paylaştım. Aslında küçük esnaf için çok iyi oldu. Ama bir defterin fiyatı 2 katına satılıyor. Esnafta haklı. Markete ucuzdan geliyor. Ve daha çok satıyor. Umarım esnaf daha çok kazanır.🙁

Şöyle bi düşününce haberlere çıkan esnaf geldi aklıma. O insanların yüzündeki tükenmişlik, umutsuzluk geldi aklıma. Yani iyi oldu bu yasak. Şu an sevindim.🙂
Esnafların daha pahalıya sattığı bir gerçek ama esnaflığın ülkenin bel kemiği olmasından dolayı bu dönemde desteklememiz gerekir.

Esnafların daha pahalıya sattığı bir gerçek ama esnaflığın ülkenin bel kemiği olmasından dolayı bu dönemde desteklememiz gerekir.
Haklısınız. Ancak yeni yasaklarla bu iş çözülmez. O kadar birikmiş kredisi var. Onları da bir af etse. Esnafa destek işte o zaman tamam olur.
Sigara satış yasağı gelmemiştir umarım.
Sigara satışına ilişkin bi yasak gelmediğini söylemişler. Eğer o yasaklanırsa millet birbirini kesmeye başlar herhalde. 😀

Geri
Yukarı