Zotac 1060 6gb AMP! ve i7 6700K için PSU önerisi

RèDumble

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde Thermaltake Toughpower 750w bir PSU var fakat 80+ sertifikası yok ve kenarları açılmaya başladı (alalı bayağı oldu.) Sistemimde GPU olarak Zotac 1060 6GB AMP! Edition ve işlemci olarak i7 6700k kullanıyorum. Sizce bu güç kaynağı ile mi devam etmeliyim? Yoksa değiştirmeli miyim?

Corsair VS550 yeterli olur, bütçe yetiyorsa VS650 de alabilirsiniz. Alternatif olarak Seasonic kraldır, şuna bakabilirsiniz: Seasonic 620W 80+ Bronze M12II-620 Evo Edition Modüler Güç Kaynağı (SEA-M12II-620) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri
Vs 650'ye bakmıştım ses konusunda çok olumsuz yorumlar görmüştüm, Seasonic markasını ilk defa duyuyorum ne kadar güvenilir olduğu hakkında bilgim de yok ve ne kadar ses ürettiğini merak ediyorum benim için çok önemli önerilerin için saol cevabını bekliyorum.

Vs 650'ye bakmıştım ses konusunda çok olumsuz yorumlar görmüştüm, Seasonic markasını ilk defa duyuyorum ne kadar güvenilir olduğu hakkında bilgim de yok ve ne kadar ses ürettiğini merak ediyorum benim için çok önemli önerilerin için saol cevabını bekliyorum.
Corsair VS serisi 2018 modelde kronik sorunlar düzeltildi. Alabilirsiniz.
Seasonic güç kaynakları yurt dışında satılıyor, teknobiyotik'ten de alabilirsiniz ama Amazon ya da Newegg'ten sipariş etmeniz daha iyi olur.
Seasonic çok kaliteli bir PSU üreticisi, bunu da okuyabilirsiniz: Seasonic PSU'lar nasıldır? - Technopat Sosyal

Seasonic güç kaynakları yurt dışında satılıyor, teknobiyotik'ten de alabilirsiniz ama Amazon ya da Newegg'ten sipariş etmeniz daha iyi olur.
Seasonic çok kaliteli bir PSU üreticisi, bunu da okuyabilirsiniz: Seasonic PSU'lar nasıldır? - Technopat Sosyal
Seasonic markasına bir şans vereceğim galiba Newegg sitesini biliyorum fakat bu tür yurtdışından gelen ürünlerde garanti soeunu oluyor peki Seasonic markasının uluslararası garantisi var mı?
Öncelikle PSU yu detaylıca inceledim modüler olması büyük bir avantaj mı bilmiyorum. Fakat Evo serisinden ziyade Focus serisi tercih edilmiş sizce Focus serisi daha mı iyi olur sizce?

Son düzenleme:
Seasonic markasına bir şans vereceğim galiba Newegg sitesini biliyorum fakat bu tür yurtdışından gelen ürünlerde garanti soeunu oluyor peki Seasonic markasının uluslararası garantisi var mı?
Bazı ürünlerinin 10 yıl garantisi dahi oluyor, garantisi var yani. Zaten dünyanın ilk 80Plus PSU'sunu bile Seasonic üretti. Seasonic, Evga, FSP gibi markaların ülkemizde değeri bilinmiyor...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı