Zotac 2060 Super ısınıyor mu?

NS Studio

Hectopat
Arkadaşlar şu an 2060 Super aldım ve test ediyorum. 2. el Zotac AMP Edition 2 fanlı modeli. Doğru düzgün incelemesini bile bulamadım. Anında sıcaklık yükseldi en fazla 81 gördüm 10-15 dakika oyunda. 74'den sonra yavaş yükselmeye başladı. Epey bekledim ve 80'li derecelerde artık yeter dedim. 81'den 80'e düşünce çıktım oyundan, yoruldum çünkü. Kasamın soğutması kötü. 1050 Ti bile pek soğuk çalışmıyordu. Yandan üfleyen fan akışı bozuyor sanırım. Sizce bu durum normal mi? Bu arada fan devri %76'lara çıktı.
GeT'le aldım sorun varsa iade edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadan kaynaklı hava akışı kötü olduğu için ekran kartı ısınıyor. ekran kartına hava yetersiz olduğu için darboğaz yapıyor.

Kasanın soğutması kötüyse normal. Bir de 3D ayarlardan maksimum performans modunu seçin bakalım kartın çıkabileceği son sıcaklık neymiş onu görelim.
Optimal güçte kullanırsanız kartın sıcaklığı arttıkça bellek ve çekirdek frekansı düşer ama Maksimum Performans modunda belli bir seviyeye kadar frekans düşürmüyor.

Kasanın soğutması kötüyse normal. Bir de 3D ayarlardan maksimum performans modunu seçin bakalım kartın çıkabileceği son sıcaklık neymiş onu görelim.
Optimal güçte kullanırsanız kartın sıcaklığı arttıkça bellek ve çekirdek frekansı düşer ama maksimum performans modunda belli bir seviyeye kadar frekans düşürmüyor.

Uyarlamalı modu kullanıyorum zaten hocam. Kasa soğutması evet kötü.
Fan devri 81 sıcaklıkta 81 sanırım artık sabitlendi ama fan kafamı şişiriyor aşırı ses yapıyor. Kasa etkiler ama bu kadar da etkiler mi yahu?

Dosya Ekleri

• IMG-20201214-WA0008.jpeg
    IMG-20201214-WA0008.jpeg
    404,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Geri
Yukarı