Zotac 3080 Ti sistem oyunlarda performans düşük

MuratKayas

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
R5 5600X işlemcili 3080 Ti ekran kartlı yeni bir sistem topladım fakat oyunlarda performans düşüklüğü yaşıyorum. Arkadaşımda 3060 Ti olmasına rağmen bütün oyunlarda benden en az 10 FPS daha yüksek alıyor. 16 GB 3600MHz RAM'lere sahibim.

Merhaba sürücüler vs kurulu mu? MSI Afterburner ile sıcaklık kontrollerini yaptınız mı? Kartınızın ideal FPS değerlerini YouTube karşılaştırmalarından bakabilirsiniz.

Hangi oyunda kaç FPS alıyorsun?

Cyberpunk her şey Ultra RTX açık 45-50 civarında alabiliyoruz anca bazen 30'a bile düştüğü oluyor.

Merhaba sürücüler vs kurulu mu? MSI Afterburner ile sıcaklık kontrollerini yaptınız mı? Kartınızın ideal FPS değerlerini YouTube karşılaştırmalarından bakabilirsiniz.

Sürücüler kurulu sıcaklıklar uygun seviyede. İnternetten baktığımda yarı yarıdan biraz daha az bir performans kaybı yaşıyorum.

OverDrive açık mı? Diğer oyunları da söyler misiniz?

O ayarı bilmiyorum hocam. Diğer RDR 2 de Full ayarlar DLSS kapalı 75 civarında alıyorum. ETS 2 de bütün ayarlar Full ölçekleme %400 ben 50 60 civarında gezerken arkadaşım 70 75 civarında seyrediyor.

O ayarı bilmiyorum hocam. Diğer RDR 2 de Full ayarlar DLSS kapalı 75 civarında alıyorum. ETS 2 de bütün ayarlar Full ölçekleme %400 ben 50 60 civarında gezerken arkadaşım 70 75 civarında seyrediyor.

Gerçekten yüksek bir performans kaybı var benim Mobile 4060 bile sizden fazla FPS alıyor. NVIDIA Denetim Masası'ndan hiç ayar yaptınız mı?

Gerçekten yüksek bir performans kaybı var benim Mobile 4060 bile sizden fazla FPS alıyor. NVIDIA Denetim Masası'ndan hiç ayar yaptınız mı?

Yapmadık hocam. Biz bir bilgisayarcıdan aldık kapalı kutulu ürün olduğunu söylemişti. Ekran kartının performans değerlerini hangi uygulama ile test edip hangi aralıklarla olup olmaması gerektiğine nereden bakabilirim?

Yapmadık hocam. Biz bir bilgisayarcıdan aldık kapalı kutulu ürün olduğunu söylemişti. Ekran kartının performans değerlerini hangi uygulama ile test edip hangi aralıklarla olup olmaması gerektiğine nereden bakabilirim?

Benim bildiğim kadarıyla 3DMark'tan test edebilirsiniz. Sonuçları atarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı