Zotac 4070 Ti Trinity alınır mı?

seros

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Zotac markasının 4070 Ti trinitiy modelini almayı düşünüyorum termal testlerine baktım kart soğutma anlamında yeterli gözüküyor bir problem yaratacağını düşünmüyorum fakat AMP Extreme veya MSI Suprim gibi modeller ile ne farkı olur anlamadım. Yani kartın AMP Extreme versiyonundaki gibi soğuk çalışmasının bana ne gibi bir artısı olur. Kartı overclock yapıp kullanmayı da düşünmüyorum aldığım gibi takıp kullanmayı düşünüyorum. Fikir alışverişlerinize açığım. İyi günler herkese.

Fanları sesli çalışıyor diyorlardı.

Eski emektar bilgisayarımda MSI GTX 1070 Armor OC modeli vardı en giriş seviyesi model olarak almıştım ses konusunda bir sıkıntı yaşamamıştım bunda yaşar mıyım acaba.

Bunun gibi en alt bir modele 21k vereceğine Palit GameRock gibi en üst bir modele 20.600 ver.

Evet haklısın gerçekten ama şöyle bir durum var Hepsiburada ve Amazon'nun satıcı olmadığı yerlerden alışveriş yapmama kararı aldım çok sıra dışı bir durum olmaması durumunda. Bunun gibi yüksek meblağ ödediğim ürünlerde özellikle başka yerden alışveriş yapmam.

4070 Ti modelleri arasında soğutma olarak başarısız ve kötü modellerden birisi alınmaz.

Nasıl kötü ve başarısız bir kart anlamadım. Ben inceleme ve termal testlerini izledim normal standartlarda gözüküyor. Benim burada sorduğum soru zaten trinity kartın AMP Extreme ile arasındaki farkın ele avuca gelen bir değer olup olmadığı aslında. Yani 12 derece soğuk çalışması kartın kritik önem taşıyor mu çünkü termal limiti kartın 82 derece trinity 69 derecede çalışmış stress testinde dediğiniz kadar kötü bir ürün olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Nasıl kötü ve başarısız bir kart anlamadım. Ben inceleme ve termal testlerini izledim normal standartlarda gözüküyor. Benim burada sorduğum soru zaten trinity kartın AMP Extreme ile arasındaki farkın ele avuca gelen bir değer olup olmadığı aslında. Yani 12 derece soğuk çalışması kartın kritik önem taşıyor mu çünkü termal limiti kartın 82 derece trinity 69 derecede çalışmış stress testinde dediğiniz kadar kötü bir ürün olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
69 Derece kötü değil de, aynı fiyattaki rakipleri 60'ı geçmiyorken hala almayı düşünüyorsanız sizin kararınız.

69 derece kötü değil de, aynı fiyattaki rakipleri 60'ı geçmiyorken hala almayı düşünüyorsanız sizin kararınız.

Evet bahsettiğiniz markalar Galax, PNY gibi markalar biliyorum hatta muadil olarak diğer seçeneğim ise MSI Ventus onu da amazon.com satıyor. Fakat hem satışi sonrası destek açısından hem de PNY ve Galax gibi markalara bu fiyatlardaki kartlar için güvenemiyorum.
Zotac seçmemin bir diğer sebebi ise en az coil whine vakalarının Zotac'ta yaşanması ama bu iş şans meselesi tabii ki.

69 Derece kötü değil de, aynı fiyattaki rakipleri 60'ı geçmiyorken hala almayı düşünüyorsanız sizin kararınız.
Geçiyor hocam nasıl 60 ı geçmiyor 10 dakika furmark testinde 60 ı geçmeyen kart yok zaten 4070ti serisinde. Ama Trinity, ventusdan sonra en sıcak çalışan 4070ti olabilir.

Geçiyor hocam nasıl 60'ı geçmiyor 10 dakika FurMark testinde 60'ı geçmeyen kart yok zaten 4070 Ti serisinde. Ama trinity, Ventus'dan sonra en sıcak çalışan 4070 Ti olabilir.

Vallahi hocam benim de baktıklarım hep öyleydi. Şöyle düşünüyorum bu 4070 Ti'ler overboost soğutmalı hepsi en kötü ne kadar olabilir ki. Eskiden kartlarda soğutma bir tercih sebebiydi şimdi Reddit gibi forumlarada baktığımda herkes en ucuzu hangisi onu al diyor.

Geri
Yukarı