Zotac 660 Ti vs ASUS DCU 7950 TOP

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mkeshnoda

Kilopat
Paramın yettiği kartlar bunlar maalesef :D Bu iki karttan birini alacağım.

1- VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX660 Ti GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı

2-VATAN COMPUTER - ASUS - HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Ekran Kartı

Ben 7950'nin daha iyi performans sunduğunu düşünüyorum. Peki arada maksimum kaç Fps 'lik fark olur onu bilmiyorum? 7950 İstanbul Boğaziçi garantiliymiş bunun bana herhangi bir eksisi olur mu?

Fiyatlar:

• 660 Ti 550 TL
  • 7950 700 TL

Tabiki HD 7950 DirectCU II modeli daha iyi. GTX 660 Ti'dan ortalama 10 FPS daha iyi sonuç gösterir diye düşünüyorum. Artı DirectCU II soğutması sayesinde inanılmaz bir hız aşırtma yaparsın, ben kendi kartımdan biliyorum. Arada 7-8 FPS daha açılır. Zotac'ın soğutması ile pek Overclock yapamazsın. O iki kart arasında HD 7950'yi alabiliyorsan hiç düşünme.

İki kartta seni götürür. Arada 150 TL fiyat farkı var. Ama yine de ben olsam HD 7950 DCII TOP alırım.

- - - Güncellendi - - -

Vay arkadaş, yazana kadar 2 yorum yazmışlar. Asıl YAMYAM'lar bunlar :D

Tabiki HD 7950 DirectCU II modeli daha iyi. GTX 660 Ti'dan ortalama 10 FPS daha iyi sonuç gösterir diye düşünüyorum. Artı DirectCU II soğutması sayesinde inanılmaz bir hız aşırtma yaparsın, ben kendi kartımdan biliyorum. Arada 7-8 FPS daha açılır. Zotac'ın soğutması ile pek Overclock yapamazsın. O iki kart arasında HD 7950'yi alabiliyorsan hiç düşünme.

Neden OC yapılmasın ki ? Referans tasarım olmasın yeter.

Technopat adresinde cevap alındığı gibi hiç bir sitede o kadar çabuk cevap alamazsın. ;) Bazı siteler 1 gün sonra cevap yazıyorlar. :D

Bir ekleme daha yapacağım, nedense Nvidia bu sene kartlarını çok ufak üretiyor. Bu da çok kötü aslında, baksanıza GTX 670 ve 660 Ti'a ufacık giriş seviyesi bir kart gibi. Üst seviye olduğunu belli etmiyor.

Ben de öyle düşünmüştüm :D Onu alacağım zaten 100 liralık bir açığım kaldı sadece.. Peki garanti ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Hoşlanan var hoşlanmayan var. Ben şahsen ufak kartları sevmiyorum. Ancak marifeti önemli ama marifet olarak ta HD 7950 önde.

Soğutması iyi olduktan sonra boyut önemli değil.

Zotac soğutmasının neresi iyi?

Referans tasarımlı kartlardan en azından daha iyi :D Çok kötü bir soğutması yok.

142.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı