Zotac Gaming GeForce RTX 3060 Ti ile uyumlu işlemci önerisi

Sıfır alınacak bir kart değil. Sisteminizin diğer özellikleri(PSU, anakart vb.) Ve bütçenizi söylerseniz yardımcı olabiliriz.

İnternette sıfıra yakın, aynı ve diğer modellere göre daha uygun fiyata bulduğum bir ekran kartıdır. Şu an 30.000 TL'yi aşmaması benim için uygundur, belki bu fiyata daha iyi bir sistemde toplayabilirim ama teknik bilgim fazla değil maalesef, teşekkürler.

Zotac RTX 3060 Ti almayı düşünüyorum, bu ekran kartı iyi midir? Hangi ekran kartlarıyla denktir ve hangi işlemci ile uyumlu çalışır?
Ti daha performanslı olsa da 20 fps için hiç o topa girme bence. Düz 3060 al 1080p de kullanırsın. Yanına da işlemci olarak Ryzen 5 5600 al. Darboğaz falan olmaz. Temiz kullanırsın.

RTX 4000 serisi al daha iyi derim sıcaklık derdiyle uğraşma ama ikinci el alacaksan iyidir ve o ekran karıtnı Ryzen 5 5600 kullanabilirsin.

İnternette sıfıra yakın, aynı ve diğer modellere göre daha uygun fiyata bulduğum bir ekran kartıdır. Şu an 30.000 TL'yi aşmaması benim için uygundur, belki bu fiyata daha iyi bir sistemde toplayabilirim ama teknik bilgim fazla değil maalesef, teşekkürler.
Sistem toplamak ile uğraşmayın. Attığımı alıp geçmenizi öneririm. Ya da R5 7500F+A620M+32 GB DDR5 RAM'i 11-12k civarına sıfır alıp kalan bütçeniz ile ikinci el SSD, PSU, kasa, soğutucu ve ekran kartı alabilirsiniz.

Geri
Yukarı