Zotac Gaming GTX 1660 Ekran kartı yandı

Biraz önce çok uzun zaman sonra League of Legends oynayayım dedim ve oyuna girdim. Sonra oyunun ortasında sistem kendini kapattı. Ben de anlam veremedim ve prizi kapayıp açtım sonra yeniden düğmeye bastım. Basmaz olaydım çünkü bilgisayarın arka kısmı birden alev aldı ben de 3 saniyede falan hemen prizi kapattım. Yani anlayacağınız Sharkoon SHP650 yani PSU patladı. Şimdi ben bilgisayarı geri açtığım için sistemin diğer parçalarına(ekran kartı vs) zarar gelmiş midir? Birazdan fotoğrafları ekleyeceğim.

Düzenleme: Arkadaşlar ilk olarak mağdur ettiğim sizlerden ve Sharkoon firmasından özür dilerim. Bugün kasayı sinerji Bilgisayar'a götürdüm. Nasıl olduğunu anlayamamak ile sorunun ekran kartından kaynaklandığını sistemi çalıştırdıklarında ekran kartından kıvılcım çıktığını söylediler. Ben de garipsedim demek ki ateşin ve dumanın çıktığı yeri yanlış görmüşüm ve burnum yanlış koku alıyor. Sıcaklık dereceleri her zaman düşük olmasına rağmen Zotac Gaming GTX 1660 ekran kartım arızalıymış. Biraz önce garanti koşullarını okudum ve tozdan vb kaynaklı oluşan sorunlar bile garantiye girmiyormuş yani kuş uçsa bile sorumlusu sizsiniz. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum fakat umarım bu garantiye gidiyordur. Yeniden mağdur ettiğim kişilerden özür dilerim. Daha önce hiç PSU veya ekran kartı yanması görmemiştim ve bu yüzden bilemedim.

Ekran kartsız kaldıysanız 2170 TL'ye bunu gördüm https://www.amazon.co.jp/-/en/1660Super-Engineering-GALAKURO-GG-GTX1660SP-E6GB-DF/dp/B07Z92WKRL bence düşünebilirsiniz vergiler dahil.

Geri
Yukarı