Zotac GTX 1050 Ti Sistem Kasma Sorunu

Rsime

Kilopat
Merhabalar,

Ekran kartını PC'ye taktıktan bir gün sonra, önce 50-60 FPS aldığım oyunda 30 FPS almaya başladım, sonra ise tarayıcıda gezinirken olsun, normal günlük işleri yaparken olsun kasmalar, donmalar hatta sistem kilitlenmesine kadar giden olaylar yaşadım. Oyunlarda şu an bozuk kare çizimleri var, arada karelerde çizilememiş kısımlar oluyor, driver kaynaklı olabileceğini düşünüp driverı kaldırıp yenide yükledim, yine olmayınca driveruninstaller kullanarak kaldırdım ve daha eski bir driver yükledim. Bu da herhangi bir çözüm olmadı. Acaba sorun ekran kartında mı yoksa yazılımsal mı? (Virüs taraması yaptım herhangi bir şey çıkmadı.)

Sistem özellikleri
i5 6600K
MSI Z170-A Pro
Gskill Ripjaws 16GB DDR4 RAM (2X8GB)
High Power Plus 500W 80+

Not: Güç kaynağı ile daha önce GTX 1070 kullandım herhangi güç yetersizliği tarzında bir sorun yaşamadım. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
sanırım sorun nvidanın son 2 sürücüsüyle alakalıymıs dun 385... nolu sürücü yü ,ndirdim ve oyunlar eskı halıne döndü dediğim çekirdek hızınn yükselmesi bu sürücüde sadece oyunlarda oluyo ama son sürücüyü kurdum zaman oyun açık deilken tarayıcı bile acık deilken 1800 oluyo ve 53 derecede sabit isinıyo böle olunca oyuna girince fps dusmesıne sebeb oluyo anladım kadarıyla kısacası driverdan çözdüm iş inş gelcek driverlar böle olmaz
Anlaşılan aynı sorunlara sahip değilmişiz. Bendeki drop fps droptan daha farklıydı görüntü bozuk işleniyordu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı