ZOTAC GTX 1060 ve Philips 223V5LSB2 yırtılma sorunu

oxygeno6

Hectopat
Daha fazla  
Zotac GTX 1060 6 GB olan modeli aldim bir hafta once. Ondan önceki kartim Evga GTX 760 idi. Monitörüm Philips 223V5LSB2 VGA-DVI cikisli bir monitör. 2013'den beri bende. Evga GTX 760 kullanirken sıkıntı yoktu ama Zotac 1060 aldiktan sonra Far Cry 4'te yirtilmalar göruyorum. Özellikle GTX 760'da basindan kalkmadigim severek oynadigim Battlefield 1 tam bir işkence oldu, 10 dakika dayanmiyorum gözlerimi agritiyor. Rise of Tomb Raider oynarken fazla yok, demek istedigim Evga GTX 760 kullanirken göz agrilari olmazdı bu karti alinca neden basladi? Yeni monitor mu almam lazim? Ona gore monitör alacağım, simdiden tesekkurler.

Gittim 24 inc lg 2ms gaming monitor aldim ama gözümü fena agritiyor ama her oyunda degil anlamadigim rise of tomb raider da 80 fps de yirtilma goremiyirum ama battlefieldi vsync amdan oynayamiorum acaba karttami var bisey anlamadim evga gtx 760varken monitör gozumu rahatsiz etmezdi bu zotac1060i taktim takali monitor yogunlasti cevaplarinizi bekliyorum

Ne yani V-sync açmayınca gözünüzü mü ağrıtıyor?
evet battlefield 1de özellikle sanirim kirilmalardan yorgunlsiyor göz vsync acinca pek yok benim en cok merak ettigim bu ekran kartini alip takinca gözler iptal onceden high very high da oynardim simdi t
Ultra takiliyorum kartt guclu diye bir renk yogunlugj var anlatamam mesela oyun harici internet explorere tikladim nete girmek icin beya sayfa greliyor ya gözumu bir aliyor anlatamam parlakligi kontrasti dusurup bakiyorum monitore inkansiz tek merak ettigim yirtilma felan degil gtx 760i cikarip bunu takinca neden benim bir renklerle basim dertte gozume dokunmaya basladi masaustune bakarken bile öyle

Valla o derece oldum ki karti satip geri gtx 760alicam

Ya bir şey soracağım fps 30-40 civarı olduğu zaman ekranda yırtılma olmasının sebebi nedir? Bilginiz var mı? Yırtılma sadece fps yüksek olunca olmuyor mu? Bende böyle bir sorun var.

Şimdi tam hatırlamıyorum kapalı mıydı açık mı? Peki böyle bir sorunun olması mümkün mü? Yani ekran kartının sorunlu olması gibi bir ihtimal var mı? Ya da herhangi bir bileşenin?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı