Zotac GTX 760 ısınma sorunu

Yol yaptı yol

Hectopat
Merhaba forum uzun süredir bilgisayarım kapalıydı fakat 1 haftadır açık ne zaman oyun oynamaya kalksam daha fazla ses geliyor kasadan. Kasayı tertemiz yaptım ama durum aynı. Yani şu ana kadar kontrol etmemiştim (2 yıldır falan). Belki normal ısınma ama yani arka plakayı ellediğimde elim yanıyor. Ekran kartım (GTX 760 Zotac default yani tek fanlı ekstrası olmayan bir modeli) Arka plakada (küçük hassas metal noktalarda) 1 2 sinde sanki etrafı yanmış gibi duruyor bilemiyorum tam çözemedim. Bir bakar mısınız? Boşta iken (33 34 35 36) Derece civarları seyrediyor. Oyunda iken de ölçeceğim.
yuı.jpg

Toz değildir.Temizlenmiş hali.
Yükteyken (GTA 5) 60 -65 Max 70 Ama daha fazla ısındığını düşünüyorum..

Son düzenleme:
Ekran kartınızda 60-65 dereceler çok çok çok normal. Günümüzde 1070-80'ler 80 dereceleri görüyor. Kartını birde eski güç tüketimi yeni kartlara göre yüksek. Buna rağmen sıcaklık değerleriniz oldukça normal. Yanlız lekelerinizin sebebi için yorum yapamıycam oksitlenme gibi duruyor fakat değil. Umarım suyla falan bir temizlik yapmamışsınızdır.

Ekran kartınızda 60-65 dereceler çok çok çok normal. Günümüzde 1070-80'ler 80 dereceleri görüyor. Kartını birde eski güç tüketimi yeni kartlara göre yüksek. Buna rağmen sıcaklık değerleriniz oldukça normal. Yanlız lekelerinizin sebebi için yorum yapamıycam oksitlenme gibi duruyor fakat değil. Umarım suyla falan bir temizlik yapmamışsınızdır.
Tövbe ne suyu :D Ama inanın çok merak ediyorum lekeleri.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı